Vombatas

Vombatas - gyvulys, primenantis dideles žiurkes - metro ilgumo, bet anie visgi be uodegos ir aišku, kad sterbliniai, nes gyvena Australijoje.

Kur nors gamtoje atradęs vombato šūdų, nei nepagalvotum, kad tai šūdai, nes nu argi gali būti šūdai kvadratiniai?
Vombatas visame gražume, čia puikiai matosi jo nenormaliai didelė gynybinė šikna

Galgi niekam nebūtų tie vombatai įdomūs, jei ne viena jų keista savybė: jie šika kvadratiniais šūdais. Taip, jūs teisingai supratote - vombatų šūdai yra kvadratiniai.

Kodėl vombatai šika kvadratiniais šūdais ir kam jiems to reikia - mokslininkai iki šiol spėlioja. Yra versijų, kad čia tam, kad tie šūdai nenusiridentų kažkur, nors greičiausiai tai susiję su virškinimu ir yra tiesiog netyčinė kitokio virškinimo pasekmė. Tiesiog vombatas maistą virškina net 14 dienų, t.y., taip lėtai, kaip niekas kitas. Tai per tiek laiko šūdai žarnose susiguli, žarnos prie kitų žarnų spaudžiasi ir galų gale kaip tai taip gaunasi, kad susidaro kvadratiniai. O paskui, kai jau juos iššikinėja, tai per tas dvi savaites šūdai būna tiek sukietėję, kad taip ir lieka kvadratiniai.

Galime tik užjausti, kad vombatams tenka šikti plytomis...

Mažiau įdomi vombatų savybė yra šiaip jų gynybinė šikna, kuri yra išskirtinai didelė ir sudaryta iš daugybės odos klosčių ir kažkokių kremzlių. Esmė yra tame, kad vombatai yra geras maistas plėšrūnams, o kadangi yra dideli, tai ir urvuose negali pasislėpti. Tai kad apsisaugotų uo plėšrūnų, jie lenda į urvą, kurį ir užkemša savo užpakaliu. Kadangi tame užpakalyje baisiai daug kremzlių ir odos klosčių, plėšrūnas to užpakalio negali normaliai apkandžioti ir vombatas lieka visai sveikas. Negana to, vombatai turi labai stiprias užpakalines kojas, tai kol ten plėšrūnas bando tą užpakalį jam perkąsti, tai vombatas iš kojų gali tą plėšrūną nesunkiai užmušti.

Žodžiu, tie vombatai yra šikniniai padarai.