Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tomas Edisonas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
17:20, 28 rugpjūčio 2019 versija, sukurta Raketa (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Tomas Edisonas''' arba '''Thomas Alva Edison''' buvo toksai garsiausias visų laikų išradėjas, tiesa, kaip paskui vėliau ėmė aiškėti - tai dar labiau nei išradėjas,...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Tomas Edisonas arba Thomas Alva Edison buvo toksai garsiausias visų laikų išradėjas, tiesa, kaip paskui vėliau ėmė aiškėti - tai dar labiau nei išradėjas, jis buvo verslininkas, sugebėjęs supirkinėti išradimus, juos tobulinti, davedinėti iki pramoninio gaminimo ir tada jau leisti gamybon. Tai šitaip anas ir turtus didžiulius susikrovė.

Tai iki šiol jei kas nors kalba apie išradybą ir išradinėjimo genijus, tai vis prisimena Tomą Edisoną.

Čia nedidelis dalies išradimų sąrašas, ką sugalvojo Tomas Edisonas:

Taip pat Tomas Edisonas buvo ir svarbiausiu telegrafo tobulintoju, išradęs ir multipleksines linijas, ir daugelį kitų pagerinimų. Ir dar visokių dalykų prigalvojęs, pvz., geresnį kino aparatą ir panašiai.

Tiesa, Tomas Edisonas visus vėliau labai užpiso, nes tapo ir autorių teisių industrijos kūrėju, nes sugalvojo, kad visi įrašai, kurie tik yra plokštelėse, savaime yra jo nuosavybė, ir atlikėjai be jo leidimo neturi teisės niekam daugiau tų įrašų pardavinėt ar netgi groti ar dainuoti. Panašiai Tomas Edisonas pareiškė teises ir į visą kiną, kuris tik buvo daromas jo kino aparatais, tai šitaip vienu metu buvo beveik visą JAV kino ir muzikos industriją sau susigrobęs.

Paskui, tiesa, kažkaip per didelius teismus ir antimonopolinius įstatymus Tomo Edisono teisės buvo apribotos, bet autorių teisių industrija vis dar iki šiolei gyva.