Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Sraigtasparnis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
20:36, 17 gruodžio 2011 versija, sukurta Grantas (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Kartą ir visiems laikams dera pasakyti, kad sraigtasparnis nėra tas pat kas malūnsparnis. Tik paskutinis oblius tai painioja. Žiauriai nyku, kai vadinamoji žiniasklaida to neskiria. Skirtumas tarp jų paprastas - sraigtasparnis ore laikosi dėl viršuje aktyviai besisukančio vieno ar kelių sraigtų, o malūnsparnis ore laikosi dėl tokio pat sraigto kaip turi lėktuvai. Atminkit tai amžiams.

Kiečiausias sraigtų konstruktorius - toks Mikojanas, kurį ruskiai išgrūdo nafig, o amerikonai priėmė ir jis ten daug gero jiems prikūrė. Dabar ruskiams dėl to labai gėda, ale bet ne pirmas ir ne paskutinis kartas.

Bene kiečiausias šiuo metu sraigtas yra amerikoniškas "Apache", kurio yr visokių modifikacijų. Jis duoda visiems į kaulus be sentimentų. Va irakiečiai norėjo su tankais pasimakaluot per operaciją "Audra dykumoje", tai amerikosai atsiuntė kelis apačius ir anie nė iš vietos nespėjo pajudėt kaip gavo į kaulus.

Šiaip tų sraigtasparnių prigaminta gyvas biesas, tad paminėsim tik populiariausius: MI-2, MI-8, EUROCOPTER, WESTLAND LYNX, CHINOOK ir daug kitokių. Lietuvos kariuomenės darbininkai kamufliažinėmis specovkėmis skraido su MI-8, bet eina kalbos, kad kai bus pinigų kariuomenė pirks naujus sraigtus.