Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pandemija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
12:11, 18 rugsėjo 2022 versija, sukurta Tiktaipirmyn (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Pandemija''' - tai tokia epidemija, kuri yra ne lokali, o apimanti didelę dalį planetos ar išvis visą planetą. Pandemiją skelbia PSO, jei kokia nors pavojinga liga būna taip išplitusi, kad jau nepakanka kažkokių vietinių, paskirų valstybių taikomų priemonių jos stabdymui. Kitaip tariant, kiekviena pandemija yra tuo pačiu ir epidemija, tik labai didelė. Bet toli gražu ne kiekviena epidemija yra pandemija. Pandemija - tai ta epidemija, kuri labai...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Pandemija - tai tokia epidemija, kuri yra ne lokali, o apimanti didelę dalį planetos ar išvis visą planetą. Pandemiją skelbia PSO, jei kokia nors pavojinga liga būna taip išplitusi, kad jau nepakanka kažkokių vietinių, paskirų valstybių taikomų priemonių jos stabdymui.

Kitaip tariant, kiekviena pandemija yra tuo pačiu ir epidemija, tik labai didelė. Bet toli gražu ne kiekviena epidemija yra pandemija. Pandemija - tai ta epidemija, kuri labai labai didelė.

Lietuva paskutiniu istoriniu periodu, kurį atsimena Pipedija, tėra patyrusi tiktai vieną pandemiją - tai koronaviruso epidemiją.

Nesunku būna atskirti dibilus iš to, kad šie, pasakius ką nors apie koronaviruso epidemiją, ima taisyti, kad tai ne epidemija, o pandemija.

Dar žr.