Nupedia (arba lietuviškai Nupedija, Niupedija) - buvo tokia kadaise enciklopedija sugalvota dotkomų burbulo laikais, kurią koksai tai Bomis sugalvojo daryti. Turėjo būti rašoma mokslininkų, peržiūrint straipsnius, juos vertinant ir taip toliau, kaip kokį mokslą. Tai visiškai nepavyko.

Nupedia šitaip atrodė 2002 metais, ir tai tikrai nebuvo normali išvaizda kaip tam laikui. Tai buvo išvaizda, atsilikusi tiek, kad jau tada atrodė gėdingai.

Atsidarė Nupedia 1999, veikti bandė iki 2003, tačiau galų gale kūrėjai viską metė ir pasidavė. O metė ir pasidavė todėl, kad pradžioje jie buvo sugalvoję būti labai moksliškais, teisingais ir kietais, geresniais už bet kokią kitą enciklopediją. Tai tam sugalvojo net 7 etapų straipsnių kūrimo ir peržiūros procesą, kurį kiekvienas straipsnis turėjo praeiti prieš publikavimą.

Rezultatas iš to turėjo būti moksliškumas ir patikimumas, tačiau gavosi feilas, nes su tokiu komplikuotu tikrinimu per visą laiką Nupedijoje buvo parašyti vos 24 straipsnius, o dar 150 straipsnių liko vis dar redagavimo procese. Tai per ketverius metus darbo.

Aišku, galų gale Nupedijos kūrėjai į viską nusispjovė ir tada nutarė daryti viską atvirkščiai - paleido Vikipediją, kuri nors ir iki šiol garsėjanti nesąmonėmis, gavosi milijonus kartų sėkmingesnė. Kaip pvz., netgi lietuviška Vikipedija turi apie 200 tūkstančių straipsnių (tiesa, apie 90% jų sugeneruoti botų automatiškai, nu bet visvien).

Geroji pamoka, kurią visi išmoko iš tos Nupedijos - kad jei bandysi biurokratizuoti gerus dalykus, tai gausi šūduką ant pagaliuko, o ne rezultatą.