Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nediferencijuota šizofrenija: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 
(nerodoma viena tarpinė versija, sukurta vieno naudotojo)
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Nediferencijuota šizofrenija''' - tai [[šizofrenija]], kuri neturi pakankamai aiškių požymių, kad ją galima būtų išskirti kaip aiškų šizofrenijos atvejį, tačiau kartu turi pakankamai aiškius [[simptomai|simptomus]], kad jos jau negalima būtų vadinti [[vangioji šizofrenija|vangiąja šizofrenija]].
'''Nediferencijuota šizofrenija''' arba nediferencijuota schizofrenija - tai [[šizofrenija]], kuri neturi pakankamai aiškių požymių, kad ją galima būtų išskirti kaip aiškų šizofrenijos atvejį, tačiau kartu turi pakankamai aiškius [[simptomai|simptomus]], kad jos jau negalima būtų vadinti [[vangioji šizofrenija|vangiąja šizofrenija]].


Kadangi pakankamai aiškių požymių tokia šizofrenija neturi, tai ji turi požymius, kurie atitinka kitų psichikos sutrikimų požymius, pvz., [[depresija|depresijos]], [[neurozė|neurozės]], [[bipolinis sutrikimas|bipolinio sutrikimo]] ar kitų [[psichikos ligos|psichikos ligų]] simptomus. Dėl tokių simptomų [[pacientai]] pradžioje dažnai gauna kito sutrikimo diagnozę.
Kadangi pakankamai aiškių požymių tokia šizofrenija neturi, tai ji turi požymius, kurie atitinka kitų psichikos sutrikimų požymius, pvz., [[depresija|depresijos]], [[neurozė|neurozės]], [[bipolinis sutrikimas|bipolinio sutrikimo]] ar kitų [[psichikos ligos|psichikos ligų]] simptomus. Dėl tokių simptomų [[pacientai]] pradžioje dažnai gauna kito sutrikimo diagnozę. Taip būna tada, kai [[šizofrenijos diagnostika]] yra silpna, nes trūksta gydytojų, studijavusių didžiojo [[Akademikas Andrejus Snežnevskis|Akademiko Andrejaus Snežnevskio]] veikalus.


Tam, kad pacientui būtų priskirta teisinga diagnozė, yra taikoma diferencinė diagnostika, kurios metu depresijos, bipolinio sutrikimo ar kitų sutrikimų diagnozes turintys pacientai gautų [[šizofrenija|šizofrenijos]] diagnozę.


Vėlesniame diferencialinės diagnostikos etape yra tiksliau nustatomas šizofrenijos porūšis:
== Schizofrenijos diferencijavimas ==
Tam, kad pacientui būtų priskirta teisinga diagnozė, yra taikoma [[diferencinė diagnostika]], kurios metu depresijos, bipolinio sutrikimo ar kitų sutrikimų diagnozes turintys pacientai gautų [[šizofrenija|šizofrenijos]] diagnozę.
 
Vėlesniame diferencialinės diagnostikos etape yra tiksliau nustatomas šizofrenijos porūšis. Nedetalizuojant, skirstymas yra toksai:
* Jei pacientas linksmas, judrus ir šnekus - tai [[hebefreninė šizofrenija]]
* Jei pacientas linksmas, judrus ir šnekus - tai [[hebefreninė šizofrenija]]
* Jei pacientas nelinksmas, nejudrus, nešnekus - tai [[katatoninė šizofrenija]]
* Jei pacientas nelinksmas, nejudrus, nešnekus - tai [[katatoninė šizofrenija]]

Dabartinė 15:16, 18 rugsėjo 2020 versija

Nediferencijuota šizofrenija arba nediferencijuota schizofrenija - tai šizofrenija, kuri neturi pakankamai aiškių požymių, kad ją galima būtų išskirti kaip aiškų šizofrenijos atvejį, tačiau kartu turi pakankamai aiškius simptomus, kad jos jau negalima būtų vadinti vangiąja šizofrenija.

Kadangi pakankamai aiškių požymių tokia šizofrenija neturi, tai ji turi požymius, kurie atitinka kitų psichikos sutrikimų požymius, pvz., depresijos, neurozės, bipolinio sutrikimo ar kitų psichikos ligų simptomus. Dėl tokių simptomų pacientai pradžioje dažnai gauna kito sutrikimo diagnozę. Taip būna tada, kai šizofrenijos diagnostika yra silpna, nes trūksta gydytojų, studijavusių didžiojo Akademiko Andrejaus Snežnevskio veikalus.


Schizofrenijos diferencijavimas

Tam, kad pacientui būtų priskirta teisinga diagnozė, yra taikoma diferencinė diagnostika, kurios metu depresijos, bipolinio sutrikimo ar kitų sutrikimų diagnozes turintys pacientai gautų šizofrenijos diagnozę.

Vėlesniame diferencialinės diagnostikos etape yra tiksliau nustatomas šizofrenijos porūšis. Nedetalizuojant, skirstymas yra toksai: