Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Neakcija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Akcijos plakatas

Akcija „Nedalyvauk“

2010-aisiais metais per Lietuvos padangę nuvilnijo netikėta ir stebėtina Kaman akcija, užvadinimu „Nedalyvauk“. Akcijos tikslas, esmė ir prasmė – skatinti Lietuvos būrus nedalyvauti neišmintingose akcijose. „Tai yra beprotiškai fantastiškai beprotiška nūdienos iniciatyva“ – teigia Karlsonas. Pirminiais duomenimis akcijoje jau dalyvauja 1001 žmogus, 592 morkų apdirbimo fabriko darbininkai, 6000 kastruotų Pifo gyvūnėlių, 3 persivalgę afrikiečiai, 202 švaros akcijoje pervargę švaruoliai, 3 milijonai lietuvių, bandžiusių apšviesti Lietuvą ir už tai gavusių daugiaženkles elektros sąskaitas, bei kiti priedurniai bei kvailiai – pažymi Kaman statistikos departamentas.


Naratyvai

Taip pat verta pažymėti, kad akcija yra suformavusi naratyvus, kurių argumentai atskleidžia daugiasluoksnius neišmintingų akcijų argumentų silpnumus, netvirtumus ir netikrumus bei kuriais remiantis ir yra kviečiama nedalyvauti neišmintigose akcijose. Pavyzdžiui:

1-as naratyvas.

Aplinkos tvarkymas. Netvarkykim aplinkos, nes:

  • Nedarykim betvarkės, neterškim ir nereikės tvarkyti.
  • Tai kainuoja. Tu turi nusipirkti internetinę svetainę, kurioje skelbsi tvarkymo akciją, savo mobiliuoju telefonu turi daug kam paskambinti, kad suorganizuotum tokio masto akciją, turi surasti 300 taškų vadovų su kuriais palaikytum pastovų nenutrūkstamą ryšį, nusipirkti iš ekologinių medžiagų pagamintas brangias pirštines, maišus ir grėblius. Surasti 1000 nešvarių taškų, kurie suformuos didžiulį švaruolių tinklą, kas 65 km2 visoje Lietuvoje. Taip pat turi surasti po tris koordinatorius vienam švarinimo taškui, kur visoje Lietuvoje tokių iš viso būtų net 3 tūkstančiai. Turi nusipirkti transportą, kuris išveš surinktas šiukšles. Taigi tau tai kainuos daug organizacinių pastangų ir milžiniškų resursų. Kaip ir kainuos kiekvienam dalyviui, kurių bus tūkstančiai vykstančių savo automobiliais švarinti Lietuvos. Tai kainuoja – tai pinigai, kuriuos uždirbi dirbdamas tą pačia aplinką teršiančiose įmonėse.
  • Be tokio tipo akcijų ir taip yra kas tvarko Lietuvos aplinką (pvz.: moksleivių, seniūnijų, savivaldybių, urėdijų talkos).

Kitus naratyvus galima rasti Kaman BLOGe apsistojusioje akcijoje.


Nuorodos