Nailonas

Nailonas, kitur dar vadinamas kaip kapronas - tokia kadaise DuPont kompanijoje sukurta plastmasė, pasižyminti labai dideliu stiprumu.

Skirtingai nuo daugelio kitų plastmasių, nailonas šiek tiek sugeria vandenį, todėl turi pliusą - kiek silpniau elektrinasi (nors nėra taip, kad visai nesielektrintų). Tai dėl to neužknisa žiemą, kai būna sausas oras ir visokie daiktai kibirkštimis tranko.

Aišku, nailonas populiariausias drabužiams - iš jo daromos moteriškos nailoninės kojinės, visokie blizgantys apatiniai, o taip pat tokios puikios striukės, kaip bomberiai.

Dar iš nailono nuo seno gaminamas žvejybinis valas, o taip pat ir itin didelio tvirtumo siūlai.

Visai senais laikais, apie II Pasaulinį karą, iš nailono būdavo siuvamos neperšaunamos liemenės. Tiesiog prikraudavo krūvą sluoksnių audinio į tą liemenę, kokius porą centimetrų - ir tokia apsauga visai neblogai atlaikydavo iš labai didelio nuotolio atskriejusias kulkas ar iš mažesnio nuotolio atskriejusias skeveldras. Anų laikų JAV statistika parodė, kad nailoninės neperšaunamos liemenės žuvusių ir sužeistų JAV kareivių kiekį sumažino mažiausiai du kartus. Bet vėliau atsirado daug geresnės, tvirtesnės plastmasės - aramidai, o tarp jų - ir legendiniu tapęs kevlaras. Taip nailoninės neperšaunamos liemenės ir prarado populiarumą.