Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Koaksilas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
11:06, 9 sausio 2012 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Koaksilas''' arba '''Coaxil''', dar platinamas kaip '''Tianeptinas''' (''Tianeptine''), '''Stablon''' ir kitais pavadinimais - tai antidepresantas, pasižymintis sąlyginai g...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Koaksilas arba Coaxil, dar platinamas kaip Tianeptinas (Tianeptine), Stablon ir kitais pavadinimais - tai antidepresantas, pasižymintis sąlyginai geru pernešamumu, teigiamais efektais ligoniams, mažu kenksmingumu. Ganėtinai plačiai taikomas psichiatrijoje, veikia dopamino ir serotonino apykaitą, smegenyse esančius gliutamato receptorius.

Šitas vaistas būtų visai niekam neįdomus, jei ne tai, kad Rusijoje yra tapęs pačios klaikiausios narkomanijos simboliu: pritrūkę dozės, nuo įvairių opiatų priklausomi narkomanai kartais ima leistis vandenyje ištirpintas tianeptino tabletes į veną: tokiu būdu vartojamas, koaksilas sukelia euforiją ir nemaža dalimi panaikina būdingą opiatinės kilmės abstinencijos sindromą.

Kaip pašalinis tokio intraveninio vartojimo efektas, pasireiškia stiprūs periferinių kraujagyslių spazmai, ko pasekoje kelioms valandoms sutrinka kraujotaka galūnėse bei aplink injekcijos vietą. Kraujotakos sutrikimai būna pakankamai stiprūs, kad dėl jų prasidėtų audinių apmirimas ir gangrena.

Esant tokiam neleistinam koaksilo vartojimui, gangrenozės išsivysto per kraštutinai trumpą laiką - kelias savaites ar mėnesius, o kai kuriais atvejais - net ir po vieno ar kelių pavartojimų. Padėtį apsunkina tai, kad apsisvaiginęs narkotikais narkomanas nepajunta bent kiek didesnio diskomforto, o neretai net ir nepastebi, kad su jo kūnu staiga ėmė vykti kažkas labai blogo. Atitinkamai, su visiškai apmirusiomis galūnėmis narkomanai kartais išbūna kelias dienas ar savaites, kol tie kūno gabalai ne tik galutinai miršta, bet ir ima literaliai pūti.

Tai yra aiški pasekmė to, kad vaistai vartojami ne pagal paskirtį. Neteisingai vartojami vaistai visada sukelia visokias bėdas, o čia jums ir pavyzdys, kad reikia visada klausyti tik to, ką gydytojai liepia.

Dar tarp kitko reikia paminėti, kad Rusijoje, skirtingai nei daugumoje kitų šalių, tianeptinas pardavinėjamas būna be receptų, o ir yra pigus labai - šitai ir yra priežastis, dėl kurios visai jau nusibaigę narkomanai pradeda jį vartoti. Ir dar tarp kitko reikia pasakyti, kad dažnai tieneptinas būna painiojamas su dezomorfinu, tačiau tai yra skirtingi dalykai. Dezomorfinas baisus, bet koaksilas ėda žmones dar daug baisiau. Kita vertus, tą koaksilą intraveniškai vartoti sugalvojau tik jau visai gyvenimą bebaigiantys heroinščikai - tokie, kuriems jau šyrkė ir netgi dezomorfinas yra neįkandama prabanga, o sveikata galutinai ir negrįžtamai pamesta. Tai irgi prideda prie pasekmių masto bei spartos.