Bob Dylan

Bob Dylan arba Bobas Dylanas, o originale - tai Robert Allen Zimmerman - toksai dainininkas buvo, gal ir dabar tebegyvas, nors greičiausiai jau numirė, nes visi seni dainininkai jau yra mirę. Tai anas apie 1965 išleido tokią dainą, kuri vadinasi "Like a Rolling Stone", tai ta daina paskui tapo labiausiai norima ir vertinama visų laikų Rock daina, kokios tik buvo sukurtos.

Vėliau žmonės tą dainą užmiršo, tai dabar jau gal ir nėra tokia garsi, bet visvien viena iš pačių žymiausių dainų, kokios yra buvę. Tuo pačiu Bob Dylan kažkaip tapo ir labiausiai mėgstamu solo atlikėju vyru, koks yra buvęs, panašiai kaip moterų tarpe mėgstamiausia tapo Madonna.

Bendrai Rock muzikos istorijoje Bob Dylan labiausiai pagarsėjo tuo, kad išpopuliarino elektrines gitaras. Iki tol nors ir būdavo elektrinės gitaros, jos būdavo daugiau tos pat akustinės, tiesiog su elektriniu garso nuėmikliu vietoje mikrofono. O čia ėmė Bob Dylan ir sugalvojo, kad su gitaromis galima varyti taip, kad maža nebūtų.

Aišku, išties jau ir iki jo buvo tų elektrinėmis gitaromis varančių, bet jie buvo laikomi kažkokiomis visuomenės atmatomis, nes gi negalima taip groti. O Bob Dylan buvo žvaigždė ir grojo akustine gitara, taip kaip ir reikia kultūringoms žvaigždėms.

Iki pat 1965 ir Bob Dylan grojo akustine gitara, kas ir buvo įprasta, bet tais metais viename koncerte įsijungė elektrinę gitarą ir ėmė varyti solo. Kadangi daugelis buvo pripratę, kad jis groja daugiau kaip folk atlikėjas, toksai vos ne kaip liaudies muzikantas, tai žmonėms nunešė stogus, pusė publikos išprotėjo iš pasitenkinimo, o kita pusė ėmė iš piktumo siusti. Taip ir liko tuo metu neaišku, kas geriau, elektrinė gitara ar akustinė.

Tai štai po to Bob Dylan pasireiškimo įvyko visos muzikos lūžis - elektrinės gitaros tapo ne alternatyva akustinėms, o tiesiog visiška norma. Kaip tik akustinės pasidarė kažkuo neįprastu. Ir visa tai - faktiškai po pavienio Bob Dylan koncerto.

O dar Bob Dylan yra žinomas tuo, kad jo protėviai iš Lietuvos, Florence ir Ben Stone, taigi, kaip ir pusiau lietuvis gaunasi.