Betonizacija

Betonizacija - toksai reiškinys, kai įvairiose vietose yra statomi milžiniški betono gargarai ir erdvės, kuriose nelikę žalumos. Viskam naudojamas betonas, ir jo kiekiai būna tokie, kad milžiniški plotai pavirsta į tikras betono plynes. Vardan vaizdo pagražinimo, kartais betonizacijos kūrėjai pristato visokių vazonikų ir dėžių su augalais ar augalų imitacijomis, bet tai jau vaizdo nepakeičia - betono plynė taip ir lieka betono plyne.

Štai koksai gražus ir visiems džiaugsmą keliantis betonizacijos pavyzdys - Vingrių šaltinis Vilniuje, perdirbtas iš pelkės į betonizacinį "skverą".

Betonizacija visada yra užmaskuojama įvairiose architektų rengiamose vizualizacijose, kurios generuojamos kompiuteriais, o paskui savivaldybės užsakymu visur skelbiamos ir platinamos, kaip kokie tai gražūs vaizdai. Tuos vizualizacijų vaizduose būna tyčia prikaišiojama visokių gėlių, medžių, augalų ir žmonių, kad atrodytų, jog betonizuota erdvė yra gyva, joje kažkas auga ir panašiai. Realybėje gi vizualizacijų vaizdai pasilieka tiesiog mulkinimui skirtais feikais. Tuo tarpu realūs vaizdai būna nykūs ir šūdini - tiesiog betonas, betonas ir betonas, su kartkartėmis įterptais nupiepusiais ligotais medžių sodinukais ir kokia tai pusiau dirbtine, o kartais ir išvis plastikine žole.

Kaip pastebi ekspertai, betonizacija yra tipiška smegenų betonazės pasekmė, dažniausiai einanti kartu su kitais reiškiniais, pvz., trinkelizacija, tvorizacija, darniąja judra ir panašiai.