Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bash

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
12:02, 17 balandžio 2023 versija, sukurta ESM (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Bash''' arba '''Bourne again shell''' - toksai šelas, kuris normalesnėse ir padoresnėse UNIX sistemose yra naudojamas vietoje klasikinio Bourne shell. Iš esmės, vartotojo požiūriu gal bash nelabai kuo skiriasi nuo to seno Bourne shell, jei neskaitysim to, kad galų gale turi normalų rodyklių klavišų veikimą, kurio dėka išlaiko komandų istoriją (paspaudus rodyklės į viršų mygtuką, išmeta ankstesnę komandą), o taip pat turi autokomplyti...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Bash arba Bourne again shell - toksai šelas, kuris normalesnėse ir padoresnėse UNIX sistemose yra naudojamas vietoje klasikinio Bourne shell.

Iš esmės, vartotojo požiūriu gal bash nelabai kuo skiriasi nuo to seno Bourne shell, jei neskaitysim to, kad galų gale turi normalų rodyklių klavišų veikimą, kurio dėka išlaiko komandų istoriją (paspaudus rodyklės į viršų mygtuką, išmeta ankstesnę komandą), o taip pat turi autokomplytinimą komandoms ar failų vardams (pradėjus rašyti ir paspaudus tab mygtuką, pratęsiama automatiškai).

Bash pavadinimas yra toksai anglų kalbos žodžių žaismas, kur sakoma, kad "naujai gimęs šelas", bet kartu sakoma, kad "vėl Bourne šelas", nes originalaus Bourne shell kūrėjo pavardė skamba panašiai, kaip žodis "gimti". Toks žodžių žaismas pasako, kad čia išties tas pats senas šelas, bet iš naujo padarytas.