Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Rytiniai laikraščiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
13:41, 2 gegužės 2025 versija, sukurta John Smith (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Rytiniai laikraščiai''' - klasikinė įprastų laikraščių rūšis, kuri atsirado iš to, kad žmonės norėdavo sužinoti kuo greičiau, tai pirkdavo laikraščius rytais. O ryte norint turėti naują numerį, reikdavo, kad jis būtų išplatintas dar paryčiais, o kad būtų išplatintas paryčiais, tai turėjo būti atspausdintas dar naktį, o kad būtų atspausdintas naktį, tai surinktas turėjo būti dar iš vakaro. Tai žodžiu, rytiniai lai...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Rytiniai laikraščiai - klasikinė įprastų laikraščių rūšis, kuri atsirado iš to, kad žmonės norėdavo sužinoti kuo greičiau, tai pirkdavo laikraščius rytais. O ryte norint turėti naują numerį, reikdavo, kad jis būtų išplatintas dar paryčiais, o kad būtų išplatintas paryčiais, tai turėjo būti atspausdintas dar naktį, o kad būtų atspausdintas naktį, tai surinktas turėjo būti dar iš vakaro.

Tai žodžiu, rytiniai laikraščiai senais laikais būdavo su pačiomis šviežiausiomis naujienomis, kurios būdavo vakarykščios arba dar netgi senesnės. Ir pirmieji laikraščiai tai visi savo esme buvo rytiniai, nes nuo ryto platinami.

Kai XIXa. pabaigoje atsirado greito teksto surinkimo mašinos, linotipai, tai spauda pagreitėjo ir atsirado vakariniai laikraščiai, kurie būdavo išplatinami dar apie kokią 2-4 valandą dienos, t.y., vakarop. Tokiuose laikraščiuose būdavo visokios žinios, įvykusios per dieną maždaug iki vidurdienio, kartais netgi ir truputį vėliau.

Kadangi vakariniuose laikraščiuose visi itin skubėdavo kuo daugiau ir greičiau naujienų prikišti, tai informacijos netikrindavo. Tuo tarpu laikraščiuose, kur žinios būdavo iš vakaro surinktos, būdavo galimybė patikrinti faktus, rasti alternatyvius informacijos šaltinius ir dėl to šie tapdavo patikimesni.

Tai tokiu būdu gavosi dviejų rūšių spauda - rytinė, kur patikimesnė ir rimtesnė, ir vakarinė, kur daugiau feikų, sensacijų, gandų ir nesąmonių.

Aišku, šiais laikais, kai niekas laikraščių neskaito, tai jau niekam ir neaktualu.