Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Citroen DS: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: 600px|thumb|right|Originalus [[Fantomasas|Fantomaso Citroen DS, kuris buvo skraidantis kaip lėktuvas. Šita mašina Fantomasas sė...)
 
12 eilutė: 12 eilutė:
Bene labiausiai Citroen DS pagarsėjo, kaip [[Fantomasas|Fantomaso]] mašina, kuri mokėjo dar ir skraidyti, bent jau filme.
Bene labiausiai Citroen DS pagarsėjo, kaip [[Fantomasas|Fantomaso]] mašina, kuri mokėjo dar ir skraidyti, bent jau filme.


Per 20 gamybos metų mašina buvo tobulinama, bet galų gale buvo visgi pereita prie naujo kėbulo - taip atsirado [[Citroen CX]], o dar paskui ir [[Citroen DS]].
Per 20 gamybos metų mašina buvo tobulinama, bet galų gale buvo visgi pereita prie naujo kėbulo - taip atsirado [[Citroen CX]], o dar paskui ir [[Citroen XM]].




[[Category:Auto-moto]]
[[Category:Auto-moto]]

15:42, 20 rugsėjo 2020 versija

Originalus Fantomaso Citroen DS, kuris buvo skraidantis kaip lėktuvas. Šita mašina Fantomasas sėkmingai pabėgo nuo jį persekiojusios teisėsaugos.

Citroen DS - legendinė prancūziška mašina, kuri buvo tokia moderni, kad netgi ir šiais laikais atrodo visai įdomiai. Ir netgi ne tik kad įdomiai - kai kuriais patogumais, pvz., važiavimo komfortu, ji vis dar lenkia daugelį šiuolaikinių mašinų, nes turi visas klasikines Citroen savybes, įskaitant ir hidropneumatinę pakabą.

Sukurtas 1955, Citroen DS buvo gaminamas iki pat 1975, t.y., ištisus 20 metų. Tokioms, kada nemažos klasės mašinoms tai didžiulis laiko tarpas. Tokia ilga gamyba buvo todėl, kad mašina kurta kaip visiškai be jokių išlygų geriausia pasaulyje. Kita vertus, Citroen DS buvo neįtikėtinai ilgai kuriamas - jo slaptas kūrimas užtruko 18 metų, nes pradėtas jis buvo kurti dar 1938, kaip pamaina kitai ypatingai sėkmingai mašinai - Traction Avant. Dėl karo ir paskui sekusios suirutės bei sunkmečio kūrimas užsitęsė, tačiau kai mašina buvo pademonstruota Paris Motor Show (Mondial de l'Automobile), ji tiesiog išsprogdino galvas visiems žiūrovams.

Kad būtų itin geras stabilumas ir manevringumas, važiuojant dideliais greičiais, variklis buvo įrengtas ne priešais ratus (taip įprasta daugumai mašinų ir praktiškai visoms šiuolaikinėms), o atitrauktas atgal. Todėl svorio centras gavosi paslinktas į mašinos vidurį, atitinkamai - ir itin geras stabilumas, ir dar ir tai, kad mašina, skirtingai nuo kitų (beveik visų šiuolaikinių) negavo įpročio knapsėti nosim, kai staigiai stabdoma (tai būtent atgal paslinkto variklio pasekmė). T.y., būdama limuzinu, šita mašina kelyje elgėsi panašiau į sportinę.

Dėl pakabos, kuri itin gerai tiko dar ir visokioms duobėms (tai hidropneumatikos privalumas), Citroen DS, būdama panaši į limuzinus, nepaprastai sėkmingai dalyvaudavo ralio varžybose, būdama viena iš pačių sėkmingiausių ralio mašinų žmonijos istorijoje. Pergalių seka prasidėjo per Monte Carlo 1959 ralį ir pergalės arba prizinės vietos Citroen DS komandoms tekdavo iki pat 1974, kur Citroen DS tapo viena iš penkių mašinų, išvis pasiekusių finišą Londono-Sacharos-Miuncheno ralyje, kuriame dalyvavo virš 70 komandų.

Dėl atgal atitraukto variklio Citroen DS mašina gavo labai žemą priekį, o todėl ir ypatingai gerą aerodinamiką, o paskui ta aerodinamika buvo dar papildomai pagerinta, ją testuojant aerodinaminiuose vamzdžiuose. Tai viena iš aerodinamiškiausių mašinų žmonijos istorijoje ir galimai labiausiai aerodinaminė iš visų, kokios gamintos serijomis.

Bene labiausiai Citroen DS pagarsėjo, kaip Fantomaso mašina, kuri mokėjo dar ir skraidyti, bent jau filme.

Per 20 gamybos metų mašina buvo tobulinama, bet galų gale buvo visgi pereita prie naujo kėbulo - taip atsirado Citroen CX, o dar paskui ir Citroen XM.