Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Tandberg

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Tandberg - visiškai legendinė, kadaise egzistavusi, paskui užsilenkusi, paskui vėl kažkaip atsigavusi ir dar kartą užsilenkusi firma, kuri dabar tėra tiesiog Cisco padalinys, gal ir neblogą įrangą gaminantis, bet gal jau ne namams. O legendine firma šioji tapo dėl visokių savo išradimų, kurių prisigalvodavo.

Tandberg firma formaliai buvo Norvegijoje, o nuo senų laikų vis kūrė ir kūrė visokius aparatus, skirtus nealabai aišku kam - tai ten audio ir video aparatūrą, tai ten kažkokias skaitmenines sistemas. Taip ant tos ribos bedirbdama, firma sugebėjo tiesiog neįtikėtinai gerai suderinti įvairius analoginio ir skaitmeninio signalo apdirbimo metodus su kai kuriomis žmonių klausos ir regos ypatybėmis, prikurdama daug visokių laiką aplenkusių įrenginių.

Bene labiausiai pagarsėjo Tandberg dviejose srityse:

  • Magnetofonai, kuriuos gamino Tandberg, pasižymėjo visiškai išskirtine kokybe, o firma buvo viena iš gal kokių poros-trejeto kompanijų, kurios savo kasetinių magnetofonų kokybe sugebėjo aplenkti Nakamichi firmą.
  • Videotelefonai, kurie šiais laikais atrodo įprastai (netgi Facebook Messenger tokias galimybes duoda), bet pirmiausiai buvo sukurti Tandberg, o paskui šioje firmoje sukurti ir išvis pirmi videotelefonai, galintys veikti per normalius telefono tinklus. Tiesa, kaina tai kainelė buvo, vienas Tandberg komplektas kainavo kaip mašina.

Kažkaip matyt viskam ateina galas, tai dabar ir ta Tandberg firma baigėsi tuo, kad yra Cisco padalinys ir kažkokią ten įrangą gamina telekonferencijoms ir panašiai, bet tai ja niekam neįdomu, nors gal ta įranga ir kokia nors gera.

Šiais laikais Tandberg firmą beprisimena gal tik koksai nors audiofilas, kuris pasiginčija, kas geriau - Tandberg, Revox ar Nakamichi...