Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Soporas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Soporas - irgi sąmonės sutrikimas, tik jau visai toksai stiprus, kur pacientas nelabai jau orientuojasi išvis ir yra ne tai sąmonę praradęs, ne tai nepraradęs, bet sunku ir pasakyti, ar jis su sąmone, ar be sąmonės, nes ne tai be sąmonės, bet lyg ir su refleksais.

Į klausimus pacientas neatsakinėja ir išvis nereaguoja į nieką, lyg koksai balvonas. Nepaisant to, visgi pastebima silpna ir nekryptinga reakcija į skausminius dirgiklius. Pvz., į įgnybimą ar adatos dūrį pacientas reaguoja, tačiau nelabai suvokdamas nei kas ten jam įgnybo ar įdūrė, nei į kurią vietą. Reakcijos į švelnesnius dirgiklius (pvz., nosies kutenimą plunksna) nėra. Refleksai (pvz., smūgis į kelį guminiu plaktuku) susilpnėję. Nepaisant to, yra apsauginiai refleksai - palietus akis, jos užsimerkia. Likę kosulio, vėmimo, rijimo refleksai. Vyzdžiai į šviesą reaguoja susilpnintai. Pacientas praktiškai visą laiką guli, nors retkarčiais nekryptingai ir trumpam gali imti blaškytis lovoje.

Svarbu nepainioti soporo su stuporu, nes nors simptomai ir panašūs, bet stuporo atveju paciento sąmonė paprastai būna daugiau mažiau neišsijungusi, net jeigu ir aptemusi.

Tuo atveju, jei paciento būklė gerėja, jis pereina į apdujimą, priešingu atveju pereina į komą. Būdinga, kad po soporo pacientą ištinka amnezija, apimanti visą soporo periodą.