Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pugilizmas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pugilizmas - tai tiesiog muštynės arba boksavimasis arba ginčai - čia jau kaip kokia situacija ir kaip pasakysi. Žodis atsiradęs dar Senovės Romos laikais, kur pugilism reiškė boksą (kurio tais laikais išties nebuvo dar).

Žodis "pugilism" ar "pugilismus" kilęs nuo lotynų kalbos žodžio "pugil", reiškiančio muštis mokantį žmogų, o šitas, savo ruožtu, yra kilęs nuo žodžio "pugnus", reiškiančio kumštį.

Nors senovės romėnai turėjo sportą, gana artimą boksui, tasai sportas nunyko, kai Romos Imperija žlugo. Tačiau kai XVIIIa. britai kažkaip iš gatvės muštynių ėmė ir sukūrė boksą, tai šį neretai irgi vadindavo pugilizmu, nes bandė atkurti ir pritaikyti tam boksui romėniškas taisykles, o tuo pačiu - ir romėnišką (lotynišką) pavadinimą.

Taigi, šitaip žodis "pugilizmas" išplito anglų kalboje, o paskui numigravo ir į kitas kalbas. Vėliau žodis "pugilizmas" ėmė gauti ir kitą prasmę - t.y., neretai pradėjo reikšti tiesiog ginčus, politines diskusijas ir panašiai, kur jokio fizinio smurto nėra. Kitą vertus, kaip ir senovėje, vis dar šitas žodis reiškia ir muštynes bei boksą.