Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pienas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pieno vartojimas Europoje.

Nemaišyti su sperma.

Pienas - toksai skystis, varvąs iš karvių beigi šiaip visų žinduolių papų. Pagalvojus, žmogui turėtu būti šleikštu gerti kažkokį tai baltą gėralą, išeinantį iš kažkokio tai žolėdžio galvijo, bet šįjį gėrimą mėgsta vos ne visi lietuviai. Dar netgi naudoja jį kulinarijoje arba šiaip tiesiog geria gryną, mat jame yra daug visokiausių medžiagų, ypač kaulams reikalingo mineralo kalcio.

Lietuvis ar dar kokia nors žmoga, gerianti pienuką pagal visokių stock photo kūrėjų įsivaizdavimus.

Pienelis, arba pienukas, yra dažnai naudojamas, kaipo frazinis objektas šnekoje. Kai turim omenyje, jog žmogui reikėtų „užgerti pienuko“, mes turim galvoje, jog jam dar reikėtų subręsti ir tik tada muilintis tarp suaugusių bachūrų. Nesgi pienukas kartais yra vaizduojamas, kaip nesubrendusio asmens mėgiamas gėrimas, nors pieną galima gerti visada, nes jis yra labai sveikas mūsų kūnui.

Laktozė

Žemėlapis, rodantis laktozės netoleravimą pagal regioną. Kaip matot, Šiaurės Europa toleruoja pieno cukrų daugiau, nei Rytų Azijos gyventojai.

Jame yra toksai keistas dalykas: pieno cukrus (arba laktozė). Šią medžiagą ne visi gali skaldyti, nes žmogaus kūnas nustoja gaminti reikalingąjį enzimą, kuris skaldo laktozę, apytikriai po brandos. Jei žmogaus organizme yra šio enzimo (laktazės) stoka, tai sakoma, jog žmogus serga laktozės netoleravimu. Šiems individams pilvas pradėda pūsti, šiaip bezda ar dar kažką daro nereikalingo. Tadgi jiems reikia arba tiesiog nevartoti pieno produktų, arba gali gerti pieną be laktozės, kas yra aptinkama vis dažniau ir dažniau parduotuvių lentynose.

Ypač laktozės netoleruoja Rytų Azijos regiono atstovai (pvz.: kinai), o mūsų krašte pasižymi ypač žemas netoleravimo rodiklis.