Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Open Office

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš OpenOffice)
Jump to navigation Jump to search

Open Office - toksai ofiso programų paketas, kadaise kažkiek populiarėjęs, tačiau vėliau pademonstravęs, kad visokie biurokratai ir kiti pusgalviai bet kokį gerą projektą sugeba numarinti netgi tada, kai pinigų pakanka.

Open Office paketas atsirado, kai Sun kompanija nusipirko tokią Star Office firmą, o tada pamatė, kad šios sukurtas ofiso paketas, turėjęs konkuruoti su Microsoft Office, yra tiesiog labai jau beviltiškai atsilikęs. Tai Sun ėmė ir paleido į Open Source viską, taip ir sukurdama tą Open Office paketą. Vienok šį paskui ilgai kažkaip bandė valdyti, paskui bandė daryti taip, kad visi pagerinimai eitų tik jiems, o ne į viešumą ir kažkaip galų gale viskas baigėsi niekuo.

Vienok ilgainiui ėmė ir atsirado forkas - Libre Office, kuris pradžioje atrodė, kaip visai nekaltas ir neįdomus projektėlis, bet štai praėjo kažkiek metų ir jau Open Office niekas net neatsimena, o štai Libre Office naudojimas tik auga ir auga ir jau seniai šis dominuoja.

Dar beje, kad istorija nebūtų tokia paprasta - po to, kai Sun ir Oracle užbaigė tą savo StarOffice ir nuosavo OpenOffice leidybą, atsirado toksai bendras Apache Open Office, bet tasai išvis neaišku ką darė, tai nors iki šiol ir egzistuoja, bet niekas nesupranta, kuo ta chebra užsiima.