Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nihilistiniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nihilistiniai kliedesiai - bendra visokių kliedesių rūšis, kai pacientai išreiškia derealizaciją bei depersonalizaciją savo kliedesiškomis teorijomis. Pasitaiko prie šizofrenijos, itin ryškias formas kartais turi prie katatoninės šizofrenijos, o taip pat pasitaiko ir kaip ilgai trukusio psichodelikų vartojimo pasekmė.

Visiems nihilistiniams kliedesiams būdinga, kad pacientai neigia viską kas papuola ir sako, kad nieko to nėra ir viskas yra nerealu, išsigalvota, įsivaizduojama ir taip toliau. Pvz., pasaulis yra išsigalvotas ir nerealus, joksai Realas neegzistuoja. Taip pat ir paciento neegzistuoja, o ir jo gyvenimas išsigalvotas ir sufantazuotas, ir šiaip vsia visuomenė tėra sufantazuotas konstruktas, ir išvis viskas nerealu.

Sunkesniais atvejais pacientas gali pereiti į savęs neigimą - pradedant savo asmenybės neigimu ir baigiant savo fizinio kūno neigimu. Pvz., pacientas ima neigti, kad jis turi jausmus, kad gali galvoti, pradeda neigti savo kūno vidaus organus, ima kalbėti, jog jis nejaučia nieko, netgi skausmo, neturi sąmonės ir taip toliau.

Sunkiais atvejais, kai nihilistiniai kliedesiai persimaišo su hipochondriniais kliedesiais o prie to dar įsimaišo kokie nors apokaliptiniai kliedesiai, tai gaunasi Kotaro sindromas, kuris primena visokius siaubo filmus, nes pacientas būna koks nors zombis, kuris praneša apie tai, kad pasaulis pražus, nes jau užsikrėtė nuo paciento mirtina liga.