Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Nekaltumo prezumpcija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Nekaltumo prezumpcija - tai čia kai jei kažkas neįrodė, tai esą ir nekaltas. Žinome mes tokius nekaltus, kurie nuo bausmių išsisuka, visko išvengia ir išvis visokie tenai žulikai, aiškus ir akivaizdus neteisėtas praturtėjimas bei kitos nusikalstamos veikos, o paskui jiems už tai į kalėjimą netenka atsisėst.

Čia paskui dar visokie remiasi Konstitucija ir visokiu BPK, kad jei kaltas, tai visvien nekaltas, o kažkodėl prokurorai ir kiti žmonės turi įrodinėti, kad nusikaltimas yra nusikaltimas ir kad jį kažkas padarė. Ir jau visai kažkokia nesąmonė, kad negana to, kad nusikaltimas padarytas, tai dar ir teismas turi būti, ir netinka čia kažkoks rašytinis procesas, ir kad negalima suimti, ir kad viskas visaip.

Pipedija vienareikšmiškai sako, kad šios pasenusios nuostatos, neatitinkančios nūdienos realijų, reikia skubiai, nedelsiant, nevilkinant ir neatidėliojant atsisakyti. Jei kažkas kaltas, tai negali būti jokių išvedžiojimų kad nekaltas, nes esą neįrodyta. Neteisingas ir nepagrįstas bylų vilkinimas, nepagrįstai mažos bausmės ir kitos galimybės išvengti atsakomybės - tai nepakankami argumentai, kad galima būtų taikyti nekaltumo prezumpciją.

Tenka pripažinti, kad laikas jau perimti geriausias pasaulio praktikas ir pradėti taikyti kaltumo prezumpciją, nes jau gyvename demokratijos laikais ir sąlygos, kur įvairūs nusikaltimai bei juos vykdantys asmenys turi atsidurti nepakantumo atmosferoje. Bausmės jiems turi būti taikomos be atidėliojimų ir visokių biurokratijų.

Pipedija nori atkreipti dėmesį į visuomenės problemas, kurios kyla dėl nekaltumo prezumpcijos taikymo ir konstatuoja, kad šios problemos turi būti nedelsiant sprendžiamos. Žulikai ir kiti oliharkai turi būti susodinti ten kur jiems ir vieta - į kalėjimą!


Dar žr.