Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mitologija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Mitologija - tai visokie mitai, legendos ir pan. liaudies kūryba, būdinga kažkuriai šaliai ar visuomenės grupei. Visų tų kūrinių suma, tų kūrinių personažų ir kontekstų sąsajos ir sudaro bendrą tam tikros šalies ar kultūros mitologiją.

Kai kuriais atvejais mitologija gali būti gana neblogai išlikusi, pvz., kaip graikų ar romėnų mitologijos atvejais. Kitais gi atvejais dalis mitologijos gali būti labai stipriai transformuota, sužalota, dalis pranykusi, o dalis išlikusi tik labai pabirsais fragmentais ar netiesioginiais, iškreiptais liudijimas - taip yra, pvz., su lietuvių mitologija. Tokiu atveju mitologiją atkurti įmanoma, tik pasitelkiant netiesioginius, dedukcinius metodus, pvz., tokius, kokius duoda semiotika.

Mitologijos tyrinėjimas leidžia atsekti daug mąstymo keistenybių, o taip pat išsiaiškinti ir visokių instinktų veikimą, tad ne veltui Carl Gustav Jung, tirdamas žmogaus psichikos paslėpsnius, labiausiai tyrė įvairiausių šalių ir kultūrų mitus, ypačiai - įvairių laukinių, primityvių kultūrėlių, kurios nebuvo paveiktos išsivysčiusių šalių. Taip Carl Gustav Jung atsekė, kad per visą pasaulį, įvairiausiose kultūrose kartojasi vienos ir tos pačios mitologinės istorijos - tai apie Žemės sukūrimą, tai apie meilę tarp kokių nors dievybių, tai apie dar kažką.

Pipedijos gi tikslas - tegul ir nesistemingai, bet parankioti įvairiausios pusiau mokslinės, o ir nemokslinės mitologijos, kuri būtų permaišyta su visokiais bet kokios informacijos kratiniais. Kuo daugiau keistenybių - tuo įdomiau ir mums čia gyventi.