Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Minčių skaitymo kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Minčių skaitymo kliedesiai arba taip vadinami telepatiniai kliedesiai - specifinė kliedesių rūšis, būdinga ankstyvoms šizofrenijos stadijoms, ypač prie paranoidinės šizofrenijos. Daugeliu atvejų eina kartu su atvirumo simptomu, netgi taip, kad nelabai ir aišku, kur skirtumas tarp atvirumo simptomo ir telepatinių kliedesių.

Bendrai tai visokie kliedesiai apie telepatiškai skaitomas ir atviras mintis - vienas tipiškiausių Kandinskio-Klerambo sindromo požymių.

Pagal savo pobūdį yra išskiriamos trys atvirumo kliedesių rūšys:

  • Paciento mintys skaitomos - pacientas būna įsitikinęs, kad jo mintis aplinkiniai žmonės gali girdėti taip, lyg šios būtų ištariamos balsu ar panašiai. Atitinkamai pacientas ima labai šalintis žmonių, nes vis galvoja, kad tie žino, ką jis apie juos galvoja. O minčių taigi patys žinote, kokių kyla kiekvienoje galvoje. Taigi, nepatogu kažkaip prieš žmones, dar pagalvos nežinia ką, supyks ar pasibjaurės.
  • Pacientas skaito aplinkinių mintis - tada pacientas galvoja, kad jis visų mintis perskaito. Būdinga, kad čia reiškiasi ir kai kokie atmintis sutrikimai, nes vos tik paaiškėja kažkas kito, pacientas prisimena ką tai kito. Kadangi pacientai neretai prisigalvoja visokių nesąmonių, tai kartais būna pikti ant aplinkinių dėl to.
  • Visiškas atvirumas - pacientui atsiveria kosminės energijos ir susiliejimas su Visata, tai jis ima ir kitų mintis skaityt, ir jo paties mitis visi ima girdėti. Žodžiu, visai jau nekoks pasaulis pasidaro.

Kartais tokie minčių skaitymo kliedesiai išsivysto dėl vadinamosios metafizinės intoksikacijos, ypač kai šioji persimaišo su visokia ezoterika ir meditacija. Nukvankęs pacientas gali tiek sau prisidurninti smegenis, kad nuoširdžiai ims tais minčių skaitymais kliedėti. Tokiu atveju tai būna pirminiai kliedesiai, nuo kurių viskas ir prasideda.

Sunkesniais atvejais būna prie šizofrenijos, su atvirumo simptomu, kai pas pacientą prasideda minčių aidėjimas, o jį jau tenka kažkaip paaiškinti. Tokiu atveju tai jau būna antriniai kliedesiai - tam, kad pacientas pats sau paaiškintų, kodėl jo galvoje kažkas ne taip.