Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kibinai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kibinai - tokie kepti kleckai su mėsa, karaimų kulto objektas.

"Žiūrėkite patys - žmogienos nededame!" Karaimams jau nusibodo neigti tarp dibilų populiarius gandus, kad kibinų paslaptis glūdi gan savotiškoje receptūroje ...

Anot religijotyrininkų, studijavusių karaimų sektos dogmatiką, senobėje kibinų receptūros buvo labai griežtai laikomasi. Tik kibinai su jautiena ir aviena buvo laikomi tinkamais garbinti.

Beje, dauguma mokslininkų paneigė tarp dibilų paplitusius gandus, kad viduramžiais būdavo garbinami ir kibinai su žmogienos įdaru. To tiesiog negalėjo būti, nes žmogieną anuomet nebuvo leidžiama valgyti keptą ar virtą, o tik džiovintą ar rūkytą. O rūkytų ar džiovintų kibinų, kaip žinia, nebūna.

XXa. pabaigoje įvyko Didžioji Kibinų Reforma ir dabar karaimams leidžiama garbinti visokius kibinus - ir su kiauliena, ir su vištiena, ir su grybais, ir su daržovėmis, ir su uogomis.

Bet ištikimiausi užsispyrę konservatoriai visvien garbina tik kibinus su aviena, paniekinančiai atsiliepdami apie visokius grybinius žoliaėdžius protestantus, darančius gėda Vytauto Didžiojo atminimui.