Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Chronoswiss

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Visai mielas Chronoswiss Opus chronografas, kainuoja gal tik kokius 12 tūkstančių eurų, taigi, nėra jau toksai beprotiškai brangus, kad niekas negalėtų nusipirkti.

Chronoswiss - jau iš pavadinimo aišku, kad šveicariški laikrodžiai, tačiau firma, skirtingai nuo daugumos šveicariškų gamintojų, gana jauna, įkurtatik 1983 metais, kai toksai laikrodžių meistras Gerd-Rudiger Lang (inžinierius, kūręs laikrodžius daugeliui kitų firmų) nutarė įkurti savo paties firmelę. Įkūrė ją kaip tik kvarco krizės įkarštyje, kai per dešimtį metų bankrutavo apie 1000 didesnių ir mažesnių šveicariškų laikrodžių firmų.

Gerd-Ludiger Lang idėja buvo, kad žmonės didžiausius pinigus moka visai ne už laikrodžių tikslumą, o už išskirtinius mechanizmus ir išskirtinę išvaizdą. Tai šitaip jis ir ėmė kurti tuos laikrodžius savo firmai. Taip atsirado pirmas keistas nesusipratimas - chronografas, kuris be viso kito, rodė dar ir mėnulio fazes. Tai šitas laikrodis labai daugeliui patiko ir pardavimai kuo puikiausiai paėjo, nepaisant jokių krizių. Nes juk smagu turėti laikrodį, kuris dar ir Mėnulio efektus demonstruoja.

Kitas nuostabus išradimas buvo permatomas laikrodžio dugnas, specialiai padarytas tam, kad bet kuris laikrodžio pirkėjas, nieko neatsukinėdamas, galėtų pamatyti veikiantį mechanizmą. Kažkodėl visi gamintojai iki tol įsivaizdavo, kad mechanizmą reikia kuo labiau slėpti, o čia štai - permatomas stiklas ir visi nori tokio laikrodžio, nes nusiėmus nuo rankos, galima pažiūrėti, kaip ratukai sukasi. Dabar tai įprasta daugeliui laikrodžių, tačiau kai Chronoswiss tai padarė, šitoksai laikrodis atrodė kaip kažkas neįtikėtinai keisto.

Taip štai šita firma ir ėmė kurti vis įdomesnius ir keistesnius laikrodžius, paskui dar ir su skylėtais (skeletiniais) ciferblatais, kad mechanizmas matytųsi, o dar paskui ir su kitais keistumais - pvz., šokinėjančiomis valandinėmis rodyklėmis, nes taip veikiantys laikrodžiai žymiai įdomesni už paprastus. Dabartiniais laikais Chronoswiss yra vienas iš stipriausiai veikiančių nepriklausomų laikrodžių gamintojų.