Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Benzoinė rūgštis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Benzoinė rūgštis, spanguolių rūgštis, E210, taip pat jos druska natrio benzoatas arba E211 - gi ta pati, kuri randama spanguolėse - uogose, išties natūralias medžiagas atitinka, kad ir dirbtinai gaminama, kenksmingumo neturi nei pėdsako, dauguma savybių labiausiai primindama tiesiog įprastą citrinos rūgštį.

Vienintelis esminis skirtumas - benzoinė rūgštis turi nepaprastai stiprų antibakterinį poveikį, dėl ko plačiai vartojama, kaip konservantas. Tokio benzoinės rūgšties kiekio, koks būna vienoje spanguolėje, pakanka geram stiklainiui uogienės užkonservuoti, o trilitriakui kompoto - vos kelių spanguolių. Taip kad aiškus konservantas.

Tai tarp kitko, kai šiaip valgot maistą, kur parašyta sudėtyje, kad jame yra E210, tai juk rūgštaus skonio nesijaučia, o spanguolės rūgščios gi būtent nuo tos benzoinės rūgšties. Tai galit įsivaizduoti, kiek tos benzoinės rūgšties spanguolėse yra...

Tai dar čia pastebėtina, kad nors pavadinimas ir kraupus, primenantis benziną ir benzolą, visai išties viskas čia tvarkoj, tad neverta dėl to pavadinimo jaudintis. Skirtingai nuo didelės dalies kitų priedų, kurių pavadinimai kartais visai ganėtinai nekaltai skamba, o išties - eina šikt, ko būna tarp kai kurių E raidžių.


Dar žr.

  • Daug išsamiau šitas reikalas aprašytas straipsnyje apie spanguoles.