Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Balta mišrainė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Visas baltos mišrainės klaikumas atsiveria nuotraukose, kurios visos atrodo vienodai baisiai, nes tokia jau ši mišrainė ir yra. Dar baisiau būna, kai pasižiūri į tos baltos mišrainės rijikus.

Balta mišrainė - tiesiog tradicinis lietuvių patiekalas, kokia gi šventė be jos apsieitų? Didžiausias siaubas vieniems, o didžiausias skanumas kitiems, ta baltoji mišrainė yra tikrų tikriausias sovietmečio kulinarijos palikimas, kai iš visokių beskonybių ir atliekų žmonės bandydavo pasidaryti kažką bent minimaliai valgomo. Baltąja ši mišrainė vadinama dėl baltos spalvos, kurią gauna nuo majonezo, kuris buvo tikras sovietmečio deficitas.

Taigi, savyje balta mišrainė ir derina didžiausius sovietmečio pasiekimus: deficitinius žalius konservuotus žirnelius, deficitinį majonezą, o taip pat kokias papuola virtas atliekines daržoves, kokių gali pasitaikyti: bulves, morkas ir panašiai. Gi kad būtų ir kažkiek sotumo, į visą tą mišinį dar pridedama kietai virtų kiaušinių. O jei majonezo pritrūksta (jis gi deficitas) - tai dalį jo, o kartais ir visą galima pakeisti grietine. O kad skonis nebūtų per šlykštus, jį galima užmušti česnakais, o taip pat nedideliu kiekiu acto ir garstyčių. O jei negavote konservuotų žirnelių - tai į jų vietą gerai sueis belenkas kito - pvz., smulkiai smulkinti marinuoti ar rauginti agurkai, o kitais atvejais - kokios nors virtos pupelės.

Labai jau išpendėję į baltą mišrainę nedėdavo jokių ten agurkų, morkų ar bulvių, o dėdavo smulkiai pjaustytos karšto rūkymo mėsos, ar kokio virto kumpio. Bet tai jau būdavo labai pasiturinčiųjų mada, nes tokias mėsas švaistyt mišrainei galėjo sau leisti nebent kokie nors LKP vadai.

Visai jau naujaisiais, šiaisiais laikais, kai deficitų nėra, o gėrybių - kiek tik nori, balta mišrainė gerokai pasipildė visokiomis kitomis gėrybėmis, pvz., į ją rečiau dedamos šlykščios virtos daržovės, užtat dažniau dedamos krabų lazdelės, kartais ir tikros krevetės, virtas kumpis ar karšto rūkymo mėsa tapo ganėtinai įprasta, tačiau atsirado geresnių daržovių - pvz., kartais būna dedami avokadai ar dar kas nors egzotiško.

Vienaip ar kitaip, kokia bjauri bebūtų, balta mišrainė ilgam įsiėdė į kraują visokioms bobutėms, ir nors jaunoji karta nuo šitos mišrainės kratosi, ji vis dar yra klaikus sovietinės kulinarijos paveldas. Taip kad ir receptą čionais pateikiame vienai versijai.


Kiaušiniai ant baltos mišrainės

Reikia:

Baltai mišrainei

bulvių
morkų
kietai virtų kiaušinių
marinuoto agurko (g. b. raugintas)
konservuotų žirnelių
majonezo
grietinės
druskos
pipirų

Kiaušiniams su kumpeliu

kietai virtų kiaušinių
plonai pjaustyto kumpio
majonezo

Dekoracijai

krapų/petražolių
žirnelių
svogūno laiškų

Bulves, morkas nuplauti bei išvirti. Atvėsinti, nulupti bei supjaustyti kubeliais. Taip pat supjaustyti kiaušinį ir agurkus. Suberti žirnelius, įberti druskos, bei pipirų pagal skonį ir viską sumaišyti su majonezu bei grietine. Aš visad maišau majonezą su grietine arba natūraliu jogurtu, galima dėti tik majonezą. Balta mišrainė paruošta. belieka pasiruošti kiaušinius. Kietai virtus kiaušinius perpjauti pusiau, uždėti po nepilną šaukštelį majonezo bei pavynioti plonai pjaustytu kumpiu.

Baltą mišrainę sudėti į serviravimo lėkštę, o ant viršaus patubdyti kiaušinius. Kiaušinius papuošti krapų arba petražolių šakelėmis, uždėti po žirnelį, dar gražiau būtų vyšninio pomidoro puselė, bet aš neturėjau, bei apibarstyti smulkintais svogūno laiškais.

Vualia. še tau ir galutinis rezultatas. Valgykite lėtai,jausdami tikra lietuvišką dvasią. Rekomenduojama užsigerti bambaliniu alum. Jei finansinė padėtis neleidžia įsigyti kumpio, gali tikti ir tradicinė "šlapianka", ypatingas gliutamato skonis tik paryškins šios nuostabios mišrainės skonį.