Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Anarchonacizmas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Anarchijai nesvetimas ir nacizmas, o nacizmui nesvetima ir anarchija

Anarchonacizmas arba taip vadinamas nacional-anarchizmas (arba išvis vienu žodžiu nacionalanarchizmas) yra paremtas lyg ir logišku teiginiu, kad tikra anarchija galima tiktai tada, kai žmonės gali sugyventi, o žmonėms norint sugyventi, jie turi tarpusavy susišnekėti, turėti ganėtinai panašų pasaulio suvokimą, tarpusavy suprantamus papročius ir taip toliau. Pagal šią anarchizmo srovę, pagrindinės visuomenės problemos gali būti išsprendžiamos įvairiais būdais, pvz., užtikrinant, kad vertelgos pernelyg nesiautės, o neturtingais kiti irgi pasirūpins kažkiek, ar dar ten kaip nors.

Pagal anrchonacistus, vienintelė neišsprendžiama problema - tai negalėjimas tarpusavy susikalbėti ir vieniems kitus suprasti skirtingų tautybių žmonėms. Todėl skirtingos tautos turi būti atskirtos ir gyvuoti nepriklausomai, kitaip tariant, ideali anarchistinė visuomenė įmanoma tiktai nacistiniu pagrindu, nes kitaip individualistinė ir laisva visuomenė negalėsi būti stabilia.

Kraštutinis anarchonacizmas, kaip kryptis, smarkiai rezonuoja su anarchofašizmu ir nacizmu. Švelnesnės anarchonacizmo formos yra gerai suderinamos su įvairiomis nacionalizmo formomis.