Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Abuzas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Abuzas - pilnavertis piktnaudžiavimo alkoholiu ar narkotikais epizodas, kurio metu pacientas pasiekė perteklię intoksikaciją. Tipinis pradinių klinikinių narkomanijų ir alkoholizmo simptomas.

Skirtingai nuo paprasto piktnaudžiavimo įvairiomis medžiagomis, abuzo atveju pastebimas ne minimalus, bandomasis ir ne atsitiktinis piktnaudžiavimas, o perteklinis, sukeliantis didesnę nei reikia intoksikaciją, besitęsiantis ilgiau nei įprasta eiliniams atvejams.

Alkoholizmo atveju abuzu laikytinas ilgiau nei parą trunkantis piktnaudžiavimas alkoholiu, rodantis, kad išgertyvės buvo ne šiaip įprastos, o su pratęsimu. Narkomanijos atveju tai gali būti ir trumpesni piktnaudžiavimo periodai, bet pasižymintys nevienkartiniu narkotikų vartojimu.

Taip pat abuzu laikytini ir trumpesni piktnaudžiavimo periodai, jei piktnaudžiaujama didesnėmis nei įprasta, perteklinėmis svaiginančių medžiagų dozėmis - pvz., nusigeriama iki žemės graibymo, padauginama žolės tiek, kad atsiranda sąmonės sutrikimai (sutrikusi laiko tėkmė, sutrikęs erdvės suvokimas, metamorfopsija) ir pan..

Abuzas rodo, kad pacientas yra praradęs saiko jausmą, svaiginasi tikslingai, ne su tikslu pabandyti ar dėl kompanijos, o būtent su tikslu apsisvaiginti. Taip pat abuzas rodo, kad pacientas negeba kontroliuoti svaiginančių medžiagų vartojimo. Kitaip tariant, yra perėjęs ne mažiau kaip į pirmą priklausomybės stadiją.