Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


The Office: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
28 eilutė: 28 eilutė:




== Pam Beesly ==
== Pam Beesly arba Pem Bislė ==
Tipiška ofiso auka - miela graži sekretorė, kurią tarpais savo bajeriais vis dūchina direktorius Michael Scott. Iš nuolat išlendančio giliai užpisto žvilgsnio matosi, kad Pam Beesly yra iš tų [[neurotikai|neurotikų]], kurie kitaip ir nemokėtų, nes realiai save visiškai nuvertina ir tiesiog negali gyventi be dūchinimo, todėl patys sau susikuria situacijas, kuriose kentėtų.
Tipiška ofiso auka - miela graži sekretorė, kurią tarpais savo bajeriais vis dūchina direktorius Michael Scott. Iš nuolat išlendančio giliai užpisto žvilgsnio matosi, kad Pam Beesly yra iš tų [[neurotikai|neurotikų]], kurie kitaip ir nemokėtų, nes realiai save visiškai nuvertina ir tiesiog negali gyventi be dūchinimo, todėl patys sau susikuria situacijas, kuriose kentėtų.


36 eilutė: 36 eilutė:


Nors serialo autoriai to nesugeba parodyti, realūs santykiai, kuriuos nesunku būtų suprognozuoti tarp Jim Halpert ir Pam Beesly, būtų visiškai disfunkciniai - kaip tarp narcizo ir borderlainės, kur dūchinimas peraugtų į dar didesnį lygmenį.
Nors serialo autoriai to nesugeba parodyti, realūs santykiai, kuriuos nesunku būtų suprognozuoti tarp Jim Halpert ir Pam Beesly, būtų visiškai disfunkciniai - kaip tarp narcizo ir borderlainės, kur dūchinimas peraugtų į dar didesnį lygmenį.


== Dwight Schrute arba Dvaitas Šriutas ==
== Dwight Schrute arba Dvaitas Šriutas ==

00:36, 8 balandžio 2023 versija

The Office arba "Ofisas" (įvairūs kalbainiai siūlo absurdišką "Biuras") - vienas iš geriausių visų laikų serialų, skirtas šiuolaikinei įvairių gykų ir nerdų publikai. Dėl savo nesveikai grubaus ofisinio humoro serialas nelabai suprantamas įvairiems kaimiečiams ar šiaip riboto intelekto marginalams, tačiau baisiai populiarus tarp visokių protukų, susipažinusių su ofisinio planktono gyvenimu, ypač visokiose korporacijose.

Serialas yra humoristinis, tačiau tame visiškai politkorektiškumą pažeidžiančiame lygyje, kad kerta per smegenis jau pačiu savo brutualumu ir durnumu. Gal dėl šios priežasties Netflix šitą serialą kažkodėl ėmė ir pašalino iš beveik visų valstybių transliacijų, o paliko tiktai Jungtinėje Karalystėje. Matyt skundų į visokias etikos ir moralės tarnybas buvo pernelyg daug.

Amerikoniškas serialas buvo sukurtas labai populiaraus taip pat besivadinančio britiško serialo scenarijų pagrindu, tačiau britiški herojai buvo smarkiai perdirbti ir dar labiau sukarikatūrinti, kai kurie gavosi net nepanašūs į originalius, todėl serialas iš visai populiaraus pavirto į realiai kultinį. Didesnė dalis "The Office" herojų dėl šių priežasčių tapo tiesiog mėmėmis - tuo galėtų pasigirti gal nebent Simpsonai. Tai čia reikia pasakyti, kad ir Simpsonų, ir Ofiso kūrėjai nemaža dalimi buvo tie patys.

Serialas sukasi Dunder Mifflin kompanijoje, didžiąja dalimi - mažame regioniniame tos kompanijos ofise. Kompanija yra didelė, veikia kaip korporacija, todėl aukščiausia vadovybė, priimanti sprendimus, nemato, kaip tie sprendimai veikia ar neveikia kompanijos apačioje. Tuo tarpu apačioje esantys darbuotojai nesusivokia, kaip veikia visa ta vadovybė, todėl gyvena nelabai prognozuojamoje, tačiau didesne dalimi - visai ramioje aplinkoje. Būtent dėl to ofise išsilaiko visiški frykai, kurių niekas neišmeta už daromas nesąmones.

Žemiau išvardinti kai kurie esminiai personažai, kurie pasitaiko dažniausiai ar daro daugiausiai įtakos.


Michael Scott arba Maiklas Skotas

Regioninio ofiso direktorius. Praktiškai centrinis personažas. Kažkas buvo paskaičiavęs, kad pasakytų žodžių skaičiumi seriale Michael Scott dvigubai viršija bet kurį kitą filmo veikėją.

Michael Scott yra lengvas, nelabai piktybinis narcizas, visur turintis būti pirmu ir svarbiausiu. Nuolat save nesveikai pervertina, krūvomis laido tūpus juokus, kuriuos mėgsta daugelis vidurinio lygmens vadovų, tačiau visiškai negali pakęsti darbuotojai. Visas ofisas tiesiog nekenčia Maiklo, bet neturi kur dėtis, nes jis yra vadovas. Laido rasistinius ir mizoginiškus bajerius tame lygyje, kur netgi žiūrovams tarpais darosi nejauku.

Kai kuriais momentais atrodo, kad Maiklas Skotas yra vienintelis proto turintis žmogus, kuris neadekvačiai elgiasi ir laido bajerius tik todėl, kad dirba su būriu dalbajobų. Jam tie bajeriai ir patyčios iš darbuotojų yra tik tam, kad jis pats neišprotėtų. Jis daro kuo durnesnes nesąmones, o paskui viską paaiškina, kaip juokus.


Jim Halpert arba Džimas Halpertas

Ofiso gerietis, mielas berniukas, kuris įsimylėjęs Pam Beesly ir stengiasi to neparodyti. Iš pirmo ar antro žvilgsnio toksai mielas, kad neįmanoma jam atsispirti, nes jis toksai geras, toksai nekenksmignas, taip gražiai šypsosi, toksai malonus ir taip toliau.

Realiai - ganėtinai tūpas ir manipuliatyvus tipas, darantis mažas intrigėles, kurias paskui vaizduoja, kaip kažkokius gerus darbus. Save įtvirtina per tai, kad daro kitiems šunybes ar apkalba kitus su ta pačia Pam Beesly, ir per tai jaučiasi kietu.

Ir svarbiausia - Jim Halpert labai gerai žino, kad reikia visada, nuolat šypsotis, nekaltai šypsotis vaikiška nekalta šypsena. Jei taip šypsaisi, tai atrodai geras ir visi tau viską atleidžia. Žodžiu, tipiškas užmaskuoto narcizo elgesys.

Toksai malonus, kad geriau pagaunant tą narcizų mąstymą, vien už tą perdėtą malonumą visai nieko jam būtų į snukį duoti.


Pam Beesly arba Pem Bislė

Tipiška ofiso auka - miela graži sekretorė, kurią tarpais savo bajeriais vis dūchina direktorius Michael Scott. Iš nuolat išlendančio giliai užpisto žvilgsnio matosi, kad Pam Beesly yra iš tų neurotikų, kurie kitaip ir nemokėtų, nes realiai save visiškai nuvertina ir tiesiog negali gyventi be dūchinimo, todėl patys sau susikuria situacijas, kuriose kentėtų.

Pam Beesly yra susižadėjusi su kažkokiu tai tūpu kroviku, dirbančiu apačioje, bet kartu yra įsikliopinusi į Jim Halpert. Bet kadangi galvoja, kad tas Jim Halpert gal turi kokią kitą paną ar jos nemyli, tai toliau sau trinasi su kroviku. To kroviko nemyli ir panašu, kad tarpais ir nekenčia, tačiau nenori skirtis, nes liks viena, todėl leidžiasi dūchinama. Tik tiek, kad vis kažkaip atidėlioja vestuves.

Žodžiu, Pam Beesly su Jim Halpert sudaro tą nelaimingų, bet laimingai pasibaigusių (gal ketvirtame sezone) meilių porelę, kur abu tipo negali, bet išties meilių trikampiai paskui pasibaigs gerai ir jie susituoks.

Nors serialo autoriai to nesugeba parodyti, realūs santykiai, kuriuos nesunku būtų suprognozuoti tarp Jim Halpert ir Pam Beesly, būtų visiškai disfunkciniai - kaip tarp narcizo ir borderlainės, kur dūchinimas peraugtų į dar didesnį lygmenį.

Dwight Schrute arba Dvaitas Šriutas

Šitas personažas tapo matyt labiausiai visiems įsiminusiu, nes yra absoliučiai neadekvatus. Didesne dalimi požymių Dwigth Schrute yra dekompensuotas, megalomaniškas idėjas turintis aspergeris, t.y., aiškiai autistinis spektras. Kaip ir būdinga autistiniam spektrui, Dvaitas Šriutas yra visiškai nesigaudantis elementariuose dalykuose, susijusiuose su žmonių santykiais ir panašiai. Absoliučiai nesigaudo seksualiniuose santykiuose ar dar kame nors.

Kažkokiu būdu Dwight Schrute vienu momentu sugebėjo pakabinti Angelą Martin, ir kokiu būdu jie kartus sugyvena - visiškai neaišku. Greičiausiai jį pakabino pati Angela Martin, ir pakabino kaip tai apgalvotai. Vėliau kažkuriame epizode Angela Martin prasitarė, kad tai patys sveikiausi jos santykiai, kokius ji yra kada nors turėjusi ir ji yra galų gale laiminga. Tai iš to galima spręsti, kad sunku net pagalvoti, kokių siaubų savo gyvenime yra patyrusi.

Dvaito Šriuto personažas biškį neatitinka realių tipažų, nes Aspergerio sindromas nelabai gali susiderinti su megalomanija, todėl Dwight Schrute atrodo kaip pritemptas, netikras. Tačiau jis su savo visu tuo trenktumu atneša pakankamai daug brutualių juokų, kad visai tiktų filmui. Ir tie juokai yra tarpais gerai neadekvatūs.

Dwight Shrute kartą gyrėsi, kad moka karate, turi kažkokio spalvos diržą ir demonstruodamasis davė į saulės rezginį Michael Scott, tai paskui visas ofisas jam už viską atleido ir jį garbino, kad šis supyzdino nekenčiamą direktorių. Tada Michael Scott pasakė, kad parodys tikrą karate ant tatamio. Kai visas ofisas nuėjo žiūrėti, tikėdamiesi, kad Dvaitas vėl supyzdins direktorių, paaiškėjo, kad išties Dvaitas tėra žioplys, nes direktorius padarė realų cirką, atpyzdinęs Dvaitą kaip mažą vaiką.

Kartą po eilinės Jim Halpert manipuliacijos, Dwight Schrute per kažkokį pardavėjų kongresą skaitė Benito Mussolini kalbą priešais auditoriją. Viskas turėjo virsti į fiasko, tačiau nepaėjo - visa salė plojo. Žodžiu, kartais ir Dvaitui pasiseka.

Ryan Howard arba Rajanas Hovardas

Foninis tipelis, kuris atėjo į ofisą dirbti, kaip stažuotojas. Neužima esminių vaidmenų, tačiau tampa visai sėkminga užpista auka. Jį vis globoja direktorius Michael Scott, apie kurį šitam Rajanui vis kyla įtarimai, kad gal tas Maiklas yra pederasas, kuris jį nori išpisti.

Vienu metu Rajanas Hovardas pabandė pakabinti Kelly Kapoor, bet paskui tapo dar didesne auka.

Žodžiu, vienas iš tų personažų, kurie tarpais į visus žiūri baisiai užpistu žvilgsniu ir neturi, kur dėtis.


Kelly Kapoor arba Kelė Kapūr

Kokia tai indė ar tai pakė, kuri yra graži, darbšti, protinga ir miela, bet iki tiek nesveikai plepi, kad eina nx. Šalia jos niekas nesėdi, nes visi aiškina, kad turi alergiją stalui, kuris yra greta jos. Taip aiškina, nes nedrįsta pasakyti kažko blogo, bet realiai bėga nuo jos nx.

Vieną kartą po Jim Halpert manipuliacijų šitą mergą pabandė kabinti Ryan Howard. Tai jam tapo visišku košmaru, nes šita dūra jį momentaliai įsikliopino, pradėjo kliedėti apie vestuves ir vaikus ir varyti jį iš proto nesveiku kiekiu šnekų. Kai jau kitą dieną Ryan Howard pabandė skirtis, ta pradėjo visaip jį sekioti, darydama dar ir kažkokias pavydo intrigas ir netgi įskųsdama kitam bendradarbiui, kad atseit Ryan Howard yra pedofilas, kuris nori išpisti jo mažametę dukterį.

Michael Scott gana ilgai darydavo iš Kelly Kapoor rasistinius izdevonus, kol vieną kartą po kažkurio visai jau grubaus atvejo Kelly davė jam į snukį visiškai fizine prasme. Tada Michael Scott apsiramino ir jau daugiau jos nebedūchino.

Per vieną vakarėlį girta Kelė Kapūr kabino Dvaitą Šriutą grubiu būdu - tiesiog priėjo ir šiam visiškai nesitikint, pradėjo laižiakus. Dvaitas Šriutas sėkmingai sugebėjo išsigelbėti nuo santykių, pareiškęs, kad moterims draudžiama kabinti vyrus. Matyt Kelės indiškas auklėjimas ją sutrigerino ir ji atšoko.

Žodžiu, mielai besišypsanti, bet biškį jobnūta.


Angela Martin arba Angelė Martinėlė

Visai gražiai atrodanti, bet nuolat užpista, tačiau pasyviai agresyvi ir visų nekenčianti žaba. Kaip kažkuriuos kartus prasitarė, augo šeimoje su absoliučiu diktaroriumi tėvu, muštravusiu ją absoliučiam paklusimui, o suaugusi turėjo eilę epizodų su visiškai disfunkciniais santykiais su smurtautojais, iš kurių tik vargais negalais išsivadavo. Augina kates.

Kažkuriuo momentu Angela Martin pagabino Dvaitą Šriutą. Kaip pakabino - neaišku, bet panašu, kad turėjo šiam ant pirštų rodyti ir aiškinti, kad pimpalas kišamas ten. Po to Dvaitas Šriutas tapo baisiai patenkintas. Po to, kai pamatė per Naujųjų metų vakarėlį Dvaitą besilaižantį su ta Kele Kapūr, lauke daužė ir trypė kojomis gautas dovanas ir garsiai su neapykanta rėkė, bet paskui vaizdavo, kad nieko neįvyko.

Bendrai imant Angela Martin nekenčia visų, bet nėra zapadlistė, šiaip vienas iš nelabai malonių, bet realiai tai visai gerų personažų.


Meredith Palmer arba Mereditė Palmer

Alkoholikė, kuri seniai meta gert, bet tarpais vis pratrūksta. Turi įprotį kabinėtis prie vyrų brutualiu būdu - tiesiog ateidama ir rodydama jiems papus. Kadangi vyrai nuo to vaizdo pakraupsta, peršika ir bėga, tai norimo rezultato ji negauna.

Šiaip tai foninė personažė, nėra blogas žmogus, bet dažniausiai būna kažkuo nepatenkinta ir susiraukusi, nes kažkuo nelaiminga.


Phylis Lapin-Vance arba Filis Lapin-Vancė

Tiesiog epiškai stora boba, kuri dirgina visų politkorekcinius stabdžius, nes tokia stora negali būti. Yra visiškai buka, plepi ir nevykusi, viena iš Michael Scott patyčių aukų, todėl neretai būna užpista, o tada visi jos gailisi, nes ji gi tokia stora, todėl nekalta auka.

Kažkokiu būdu turi visą tuntą slaptų gerbėjų, su kuriais matyt turi kažkokius santykius. Kas tie gerbėjai - visiškai neaišku, bet panašu, kad kaip tik tokie, kurie turi seksualinį potraukį būtent nesveikai storoms boboms. Šitas reikalas kartą išaiškėja per Valentino dieną, kai į ofisą šniūrais pradeda varyti visokie kurjeriai, kurie tempia visokias gėles, meškučius ir kitas dovanas su seksualinėmis užuominomis.


Kevin Malone

Ofiso storulis, kuris reguliariai tampa Michael Scott bajerių auka. Šlykštus smulkus tūpas zapadlistas, kuris nuolat kažką peza apie visokius 69 ir panašiai, ofise slapta žiūri pr0n ir yra tiesiog šleikštus. Pasakoja visokius šūdus, prisigalvojimus ir panašiai ir su pasičepsėjimu laižosi, tuos šūdus pasakodamas.

Kažkokiu būdu turi žmoną ir vaikų, bet kaip ir kokiu būdu - visiškai neaišku.

Aktorius, kuris šitą personažą vaidino, tikrai turi talentą, nes blet koksai rinktinis, naxui nesikeikiant.

Jan Levinson arba Džen Levinson

Jan Levinson - gana nedaugelyje epizodų pasirodanti, tačiau žiauriai gerai vykusi personažė - bosė iš korporacijos centro, kuriai tiesiogiai pavaldus Michal Scott. Pastarasis nuolat apsilažalina prieš ją su savo nepataikymais ir durnais bajeriais, bet kažkurį kartą, kai reikia pakabinti itin brangų klientą, jis jį pakabina per tam klientui surengtas išgertuves, o bosė, kuri irgi prisigėrė, nueina su juo pistis, tiesiog į tipišką ONS.

Rezultatas - Michael Scott į Jan Levinson biškį įsikliopina ir vis prie jos kabinėjasi, dar ir kitiems prasitardamas, kad su ja pisosi ir kad jie tipo pora. Per tai Jan Levinson vis pakliūna į apsilažalinusias situacijas, bet kai kuriais momentais pradeda tą Michael Scott visgi lyg ir priimti, paskui dar ir išnaudoti ir jam lyg ir keršyti, žodžiu, paaiškėja, kad yra irgi tokia nepėsčia žaba, ir dar tokia, kad maža nepasirodo.

Jan Levinson faktiškai neturi humoro jausmo, yra labai protinga, labai išlaikyta ir kartu žiauriai valdinga. Ji daro tokią įtaką Maiklui Skotui, kad tampa nors ir retai matoma, tačiau esmine veikėja.

Šiaip tai reto ryškumo personažas, kurį atpažįsta visi, kas dirbo didelėse korporacijose. Tiesiog kraštutinai ryški upper management atstovė.