Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lolcode: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Lolcode''' - tokia gan bukoka, bet užtat nesunkiai išmokstama programavimo kalba, kurią sukūrė koksai tai Adam Lindsay dar 2007 metais, bet kuri pakankamai populiari...)
 
Žymos: Keitimas mob. telefonu Keitimas įskiepiu mobiliesiems Advanced mobile edit
 
(nerodoma viena tarpinė versija, sukurta vieno naudotojo)
3 eilutė: 3 eilutė:
Kalba, tarp kito, dėl savo neįtikėtinai natūralistiško bukumo davė pagrindą lietuviškai [[dibilų kalba|dibilų programavimo kalbai]], nes transliacija gavosi pakankamai nesudėtinga.
Kalba, tarp kito, dėl savo neįtikėtinai natūralistiško bukumo davė pagrindą lietuviškai [[dibilų kalba|dibilų programavimo kalbai]], nes transliacija gavosi pakankamai nesudėtinga.


Įvairūs kalboje naudojami operatoriai - tai išdarkyti žodžiai iš visokių paveiksliukų su katėmis ir šiaip internetinių [[mėmės|mėmių]], taigi, išmokstami lengvai ir su malonumu.
Įvairūs Lolcode kalboje naudojami operatoriai - tai išdarkyti žodžiai iš visokių paveiksliukų su katėmis ir šiaip internetinių [[mėmės|mėmių]], taigi, išmokstami lengvai ir su malonumu. Prie to dar prisideda ir faktas, kad Lolcode kalbai pagrindą davęs, tačiau natūraliai susiformavęs lolketų [[žargonas]] turi klaikiai suprimityvintą sintaksę, atrodančią nykiai, netgi lyginant su įprasta [[anglų kalba]]. Todėl ir skirtumas tarp natūralios lolketų kalbos ir logiškos programavimo kalbos gaunasi toksai nedidelis, kad lolketų mėgėjas jos pramokti gali per kelias valandas, net jei nėra programavęs jokiomis kitomis programavimo kalbomis.


Dažnai pasitaikantys aiškinimai, esą Lolcode kalba esanti ezoterinė - niekuo nepagrįsti. Savo logika tai tipiška [[Algol]] grupės kalba, kurios vienintelis ryškesnis skirtumas - tai paprasčiausiai pakeisti raktiniai žodžiai. Todėl išmokę Lolcode pagrindus, labai nesunkiai galėsite pramokti ir rimtesnių kalbų, nes bendra gramatinė logika čia artima tai, kuri yra [[C kalba|C]], [[Pascal]] ar [[Ada]] kalbose.


== Hello World su Lolcode ==
== Hello World su Lolcode ==

Dabartinė 22:03, 23 spalio 2023 versija

Lolcode - tokia gan bukoka, bet užtat nesunkiai išmokstama programavimo kalba, kurią sukūrė koksai tai Adam Lindsay dar 2007 metais, bet kuri pakankamai populiari yra iki šių dienų, nes nesunkiai suprantama, linksmai skambanti ir labai primenanti visokius linksmus paveiksliukus su lolketais.

Kalba, tarp kito, dėl savo neįtikėtinai natūralistiško bukumo davė pagrindą lietuviškai dibilų programavimo kalbai, nes transliacija gavosi pakankamai nesudėtinga.

Įvairūs Lolcode kalboje naudojami operatoriai - tai išdarkyti žodžiai iš visokių paveiksliukų su katėmis ir šiaip internetinių mėmių, taigi, išmokstami lengvai ir su malonumu. Prie to dar prisideda ir faktas, kad Lolcode kalbai pagrindą davęs, tačiau natūraliai susiformavęs lolketų žargonas turi klaikiai suprimityvintą sintaksę, atrodančią nykiai, netgi lyginant su įprasta anglų kalba. Todėl ir skirtumas tarp natūralios lolketų kalbos ir logiškos programavimo kalbos gaunasi toksai nedidelis, kad lolketų mėgėjas jos pramokti gali per kelias valandas, net jei nėra programavęs jokiomis kitomis programavimo kalbomis.

Dažnai pasitaikantys aiškinimai, esą Lolcode kalba esanti ezoterinė - niekuo nepagrįsti. Savo logika tai tipiška Algol grupės kalba, kurios vienintelis ryškesnis skirtumas - tai paprasčiausiai pakeisti raktiniai žodžiai. Todėl išmokę Lolcode pagrindus, labai nesunkiai galėsite pramokti ir rimtesnių kalbų, nes bendra gramatinė logika čia artima tai, kuri yra C, Pascal ar Ada kalbose.

Hello World su Lolcode

BTW ITZ HAI WORLD PROGRAM IN LOLCODE
HAI
  CAN HAS STDIO?
  VISIBLE “HAI WORLD!”
KTHXBYE