Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Liuksemburgo radijas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
03:37, 27 kovo 2022 versija, sukurta ManoBitaiBuvoDu (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Liuksemburgo radijas''' - šiais laikais jau neegzistuojanti radijo stotis, kuri buvo viena iš svarbiausių radijo stočių, girdimų Lietuvoje. Skirtingai nuo tokių užsienio stočių, kaip Laisvoji Europa ar Amerikos balsas, nebuvo slopinama, nes nieko nekalbėdavo lietuvių kalba, o tiktai transliavo muziką ir šnekėdavo nesuprantamai prancūziškai ar angliškai. Dienos metu Liuksemburgo ra...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Liuksemburgo radijas - šiais laikais jau neegzistuojanti radijo stotis, kuri buvo viena iš svarbiausių radijo stočių, girdimų Lietuvoje. Skirtingai nuo tokių užsienio stočių, kaip Laisvoji Europa ar Amerikos balsas, nebuvo slopinama, nes nieko nekalbėdavo lietuvių kalba, o tiktai transliavo muziką ir šnekėdavo nesuprantamai prancūziškai ar angliškai.

Dienos metu Liuksemburgo radijas nebuvo girdimas, tačiau dažniausiai neblogai girdėdavosi naktį, maždaug nuo kokios 1-2 valandų nakties. Tuo metu kalbėdavo nesuprantamomis kalbomis, tačiau vis tarpais paleisdavo neblogos muzikos, pvz., kokio nors Bon Jovi, The Clash ar Queen dainuojamų dainų. Kai kurie šitaip ir į magnetofoną prisirašydavo kad ir nelabai kokybišku garsu, bet visvien geros muzikos.

Vienas iš Liuksemburgo radijo privalumų buvo tai, kad jis buvo transliuojamas vidutinėmis bangomis, taigi, jo klausytis galėdavo ne tik tie, kas turėdavo brangų ir sunkokai gaunamą VEF, bet išvis visi, kas tik turėjo bent kokį nors radijo imtuvą.

Istoriškai Liuksemburgo radijas buvo sukurtas kaip piratinė radijo stotis, kuri buvo skirta tam, kad pažeisdama JK įstatymus, transliuotų į JK radijo laidas su reklamomis. Kadangi Liuksemburgas gana toli nuo Anglijos, nuotolio problema buvo sprendžiama tiesiog didinant radijo stoties galingumą - tam jis buvo padarytas tiesiog nežmoniškas, 1,3 megavato. Taigi, dėl to Liuksemburgo radijas tapo pačios didžiausios galios komercine (nevalstybine) radijo stotimi pasaulyje. Dėl tos priežasties jis ir būdavo girdimas Lietuvoje.