Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Focal: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
3 eilutė: 3 eilutė:
Focal kalbą kadaise [[1969]] sukūrė kažkoksai Richard Merrill, katras lyg tai kokioje tai [[Digital]] kompanijoje, gaminusioje tokį PDP-8 kompiuterį, atrado, kad su tuo kompiuteriu neįmanoma nieko normaliai dirbt, nes atminties vos 4 kilobaitai, taip kad norint kažką suprogramuot, reikia viską daryti ant kokio kito kompiuterio. Tai vat šitą ir pabandė išspręsti, sukurdamas mikroskopinį interpretatorių, kuris galėtų daryti viską, pats atliktų visas [[OS]] funkcijas ir dar būtų programuojamas.
Focal kalbą kadaise [[1969]] sukūrė kažkoksai Richard Merrill, katras lyg tai kokioje tai [[Digital]] kompanijoje, gaminusioje tokį PDP-8 kompiuterį, atrado, kad su tuo kompiuteriu neįmanoma nieko normaliai dirbt, nes atminties vos 4 kilobaitai, taip kad norint kažką suprogramuot, reikia viską daryti ant kokio kito kompiuterio. Tai vat šitą ir pabandė išspręsti, sukurdamas mikroskopinį interpretatorių, kuris galėtų daryti viską, pats atliktų visas [[OS]] funkcijas ir dar būtų programuojamas.


Tai vat šitaip ir gavosi Focal - neįtikėtinai bukos, tuo pat metu ir į [[Basic]], ir į [[Assembler]], o gal netgi dar labiau į [[Intercall]] panašios kalbos interpretatorius, kuris tuo pat metu buvo ir [[operacinė sistema]]. Tai Vakarai šitą interpretatorių greitai prakeikė ir pamiršo, o vat [[SSRS]], kur trūko kompiuterių, kažkas nusprendė, kad labai geras dalykas. Tai iki pat [[1990]] metų tasai Focal buvo tobulinamas, siekiant geriau panaudoti priešistorinio lygio BK mikrokompiuterius, atsilikusius nuo pasaulio maždaug ketvirčiu amžiaus ir buvusius tikra sovietinės [[IT]] industrijos pažiba, nes visa kita buvo atsilikę dar labiau.
Tai vat šitaip ir gavosi Focal - neįtikėtinai bukos, tuo pat metu ir į [[Basic]], ir į [[Assembler]], o gal netgi dar labiau į [[Intercall]] panašios kalbos interpretatorius, kuris tuo pat metu buvo ir [[operacinė sistema]]. Savo funkciją šita kalba atliko, bet reikėjo jos labai labai neilgai, taip kad liko ji beveik nežinoma.


Dar reikia pasakyti, kad Focal pasižymėjo labai aktyviu [[Goto]] naudojimu ir beveik visišku netinkamumu struktūriniam programavimui, tai programos būdavo panašios į kažkokią [[diarėja|diarėją]], kur viskas atrodo panašiai, kaip Basic, bet lygiai taip pat prastai.
Tai [[Vakarai]] šitą interpretatorių greitai prakeikė ir pamiršo, o vat [[SSRS]], kur trūko kompiuterių, kažkas nusprendė, kad labai geras dalykas. Tai iki pat [[1990]] metų tasai Focal buvo dar realiai tobulinamas, siekiant kaip tai "geriau" panaudoti priešistorinio lygio [[Elektronika BK]] mikrokompiuterius, atsilikusius nuo pasaulio maždaug ketvirčiu amžiaus ir buvusius tikra sovietinės [[IT]] industrijos pažiba, nes visa kita buvo atsilikę dar labiau. Niekas nesuprasdavo, kam to Focal čia reikia, bet sovietai jį visvien bandė tobulinti ir girtis. Naudos iš to jokios nesigavo.
 
Dar reikia pasakyti, kad Focal pasižymėjo labai aktyviu [[Goto]] naudojimu ir beveik visišku netinkamumu struktūriniam programavimui, tai programos būdavo panašios į kažkokią [[diarėja|diarėją]], kur viskas atrodo panašiai, kaip Basic, bet lygiai taip pat prastai. Ir kaip jau būdinga visoms aktyviai Goto naudojančioms prorgamoms, jų kodas paskui būdavo abosliučiai nepataisomas. Taigi, viskas, kas būdavo suprogramuota Focal kalba, paskui keliaudavo į šiukšlių dėžę.


== Hello World su Focal kalba ==
== Hello World su Focal kalba ==

02:21, 3 sausio 2023 versija

Focal - labai senovinė ir šiais laikais visiškai užmiršta programavimo kalba, kuri kadaise buvo smarkiai populiari tarp tų, kas turėdavo labai jau menkus ir prastus kompiuterius. Savo bukumu šita kalba primena Basic, nors visgi yra kiek reiklesnė programuotojo smegenims, o kartu - greitesnė ir telpanti į mažesnį interpretatorių.

Focal kalbą kadaise 1969 sukūrė kažkoksai Richard Merrill, katras lyg tai kokioje tai Digital kompanijoje, gaminusioje tokį PDP-8 kompiuterį, atrado, kad su tuo kompiuteriu neįmanoma nieko normaliai dirbt, nes atminties vos 4 kilobaitai, taip kad norint kažką suprogramuot, reikia viską daryti ant kokio kito kompiuterio. Tai vat šitą ir pabandė išspręsti, sukurdamas mikroskopinį interpretatorių, kuris galėtų daryti viską, pats atliktų visas OS funkcijas ir dar būtų programuojamas.

Tai vat šitaip ir gavosi Focal - neįtikėtinai bukos, tuo pat metu ir į Basic, ir į Assembler, o gal netgi dar labiau į Intercall panašios kalbos interpretatorius, kuris tuo pat metu buvo ir operacinė sistema. Savo funkciją šita kalba atliko, bet reikėjo jos labai labai neilgai, taip kad liko ji beveik nežinoma.

Tai Vakarai šitą interpretatorių greitai prakeikė ir pamiršo, o vat SSRS, kur trūko kompiuterių, kažkas nusprendė, kad labai geras dalykas. Tai iki pat 1990 metų tasai Focal buvo dar realiai tobulinamas, siekiant kaip tai "geriau" panaudoti priešistorinio lygio Elektronika BK mikrokompiuterius, atsilikusius nuo pasaulio maždaug ketvirčiu amžiaus ir buvusius tikra sovietinės IT industrijos pažiba, nes visa kita buvo atsilikę dar labiau. Niekas nesuprasdavo, kam to Focal čia reikia, bet sovietai jį visvien bandė tobulinti ir girtis. Naudos iš to jokios nesigavo.

Dar reikia pasakyti, kad Focal pasižymėjo labai aktyviu Goto naudojimu ir beveik visišku netinkamumu struktūriniam programavimui, tai programos būdavo panašios į kažkokią diarėją, kur viskas atrodo panašiai, kaip Basic, bet lygiai taip pat prastai. Ir kaip jau būdinga visoms aktyviai Goto naudojančioms prorgamoms, jų kodas paskui būdavo abosliučiai nepataisomas. Taigi, viskas, kas būdavo suprogramuota Focal kalba, paskui keliaudavo į šiukšlių dėžę.

Hello World su Focal kalba

1.01 COMMENT HELLO WORLD IN FOCAL
1.02 TYPE "HELLO WORLD", !
1.03 QUIT