Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Eik tu šikt: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
(Naujas puslapis: '''Eik tu šikt''' - galvojat, kad čia šiaip sau posakis, netgi gal malonus palinkėjimas? Ogi visai ne toks jau jis ir paprastas. Pasirodo, kad jo istorija susijusi su visai nema...)
 
 
(One intermediate revision by one other user not shown)
Eilutė 1: Eilutė 1:
 
'''Eik tu šikt''' - galvojat, kad čia šiaip sau posakis, netgi gal malonus palinkėjimas? Ogi visai ne toks jau jis ir paprastas. Pasirodo, kad jo istorija susijusi su visai nemaloniais dalykais.
 
'''Eik tu šikt''' - galvojat, kad čia šiaip sau posakis, netgi gal malonus palinkėjimas? Ogi visai ne toks jau jis ir paprastas. Pasirodo, kad jo istorija susijusi su visai nemaloniais dalykais.
  
Senais laikais dar sakydavo "kad tave trizna sutrauktų" ar "kad tave trizna suriestų", kas reiškė lygiai tą patį, ką ir pasakymas "eik tu šikti". Ale matome, kad toji trizna, kaip ir šikimas kraujais, reiškia visai bjaurią kažkokią ligą. Ir ne bet kokią, o [[cholera|cholerą]] - šioji lietuviškai dar ir vadinama trizna arba [[kolera]] - pastarasis žodis senovės lietuvių dar buvo vartojamas ir mirties deivei įvardinti. Žinia gi - sergantis cholera žmogus per parą gali išviduriuoti 250g vienam kilogramui kūno masės, kitaip tariant, suaugęs žmogus gali ištriesti ištisus du kibirus! Galit įsivaizduoti, kas atsitinka organizmui, kai šitaip viduriuojama!
+
Senais laikais dar sakydavo "kad tave trizna sutrauktų" ar "kad tave trizna suriestų", kas reiškė lygiai tą patį, ką ir pasakymas "eik tu šikti". Ale matome, kad toji [[trizna]], kaip ir šikimas kraujais, reiškia visai bjaurią kažkokią ligą. Ir ne bet kokią, o [[cholera|cholerą]] - šioji lietuviškai dar ir vadinama trizna arba [[kolera]] - pastarasis žodis senovės lietuvių dar buvo vartojamas ir mirties deivei įvardinti. Žinia gi - sergantis cholera žmogus per parą gali išviduriuoti 250g vienam kilogramui kūno masės, kitaip tariant, suaugęs žmogus gali ištriesti ištisus du kibirus! Galit įsivaizduoti, kas atsitinka organizmui, kai šitaip viduriuojama!
  
Dar kitais kartais sakoma "kad tu kraujais imtum šikti" - tai jau reiškė kitą ligą - [[dizenterija|dizenteriją]] (lietuviškai ir vadinamą kruvinąja trizna): nuo šios ne tik krauju, bet ir pūliais viduriuojama, taip ilgainiui gabalėlis po gabalėlio iššikant visą žarnyną. Kruvinoji trizna dar baisesnė už [[šiltinė|šiltinę]], nuo kurios irgi krauju triedžia žmonės.
+
Dar kitais kartais sakoma "kad tu kraujais imtum šikti" - tai jau reiškė kitą ligą - [[dizenterija|dizenteriją]] (lietuviškai ir vadinamą kruvinąja trizna): nuo šios ne tik krauju, bet ir pūliais viduriuojama, taip ilgainiui gabalėlis po gabalėlio iššikant visą žarnyną. Kruvinoji trizna dar baisesnė už [[šiltinė|šiltinę]], nuo kurios irgi krauju [[Tryda|triedžia]] žmonės.
  
 
Taigi, žinokite, kad jei ką nors pasiunčiate šikti, tai reiškia ne kokį nors nekaltą "[[eik tu nachui]]", o žymiai bjauresnius dalykus.
 
Taigi, žinokite, kad jei ką nors pasiunčiate šikti, tai reiškia ne kokį nors nekaltą "[[eik tu nachui]]", o žymiai bjauresnius dalykus.

Dabartinė 19:01, 6 vasario 2012 versija

Eik tu šikt - galvojat, kad čia šiaip sau posakis, netgi gal malonus palinkėjimas? Ogi visai ne toks jau jis ir paprastas. Pasirodo, kad jo istorija susijusi su visai nemaloniais dalykais.

Senais laikais dar sakydavo "kad tave trizna sutrauktų" ar "kad tave trizna suriestų", kas reiškė lygiai tą patį, ką ir pasakymas "eik tu šikti". Ale matome, kad toji trizna, kaip ir šikimas kraujais, reiškia visai bjaurią kažkokią ligą. Ir ne bet kokią, o cholerą - šioji lietuviškai dar ir vadinama trizna arba kolera - pastarasis žodis senovės lietuvių dar buvo vartojamas ir mirties deivei įvardinti. Žinia gi - sergantis cholera žmogus per parą gali išviduriuoti 250g vienam kilogramui kūno masės, kitaip tariant, suaugęs žmogus gali ištriesti ištisus du kibirus! Galit įsivaizduoti, kas atsitinka organizmui, kai šitaip viduriuojama!

Dar kitais kartais sakoma "kad tu kraujais imtum šikti" - tai jau reiškė kitą ligą - dizenteriją (lietuviškai ir vadinamą kruvinąja trizna): nuo šios ne tik krauju, bet ir pūliais viduriuojama, taip ilgainiui gabalėlis po gabalėlio iššikant visą žarnyną. Kruvinoji trizna dar baisesnė už šiltinę, nuo kurios irgi krauju triedžia žmonės.

Taigi, žinokite, kad jei ką nors pasiunčiate šikti, tai reiškia ne kokį nors nekaltą "eik tu nachui", o žymiai bjauresnius dalykus.