Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Amnezija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Star of life.png  Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Amnezija - koks nors atminties praradimas, susijęs su kokia nors trauma ar ir be traumos, o nuo kažkokių narkotikų ar šiaip kažkokios ten psichikos ligos ar dar kažkokių nesąmonių.

Pagal savo pobūdį būna skiriamos įvairios amnezijos rūšys, vat pavyzdžiui:

  • Trumpalaikės atminties amnezija, kai žmogus viską prisimena, išskyrus tai, ką darė per paskutines kelias valandas. Itin dažnai pasitaiko, taikant elektroimpulsinę terapiją, taip pat nuo kai kurių psichodelikų.
  • Ilgalaikės atminties amnezija, kai žmogus gali prisiminti, kas buvo neseniai, bet vat senų įvykių neatsimena. Kartais būna prie galvos traumų, bet būna ir nuo intensyvuios ECT.
  • Dalinė arba fragmentinė amnezija - kai pamirštama dalis įvykių
  • Pilna amnezija - kai pamirštama viskas, įskaitant ir dalį bendrų įgūdžių

Amnezija, skirtingai nuo daugelio kitų sindromų, turi vieną įdomų bruožą: ją turintys žmonės nesupranta, kad pas juos amnezija, nes nežino, ko užmiršo. O žinoti, ką užmiršai - juk neįmanoma, nes neatsimeni. O kai neatsimeni - tai ir nežinai, kad neatsimeni.