Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Šablonas:Birželio 19 dienos įvykiai: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kritikuoja esamą bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir vadina ją ribojančia stojančiųjų galimybes rinktis. Kaip...)
 
 
(nerodoma 3 tarpinės versijos, sukurtos 2 naudotojų)
1 eilutė: 1 eilutė:
Lietuvos studentų sąjunga ([[LSS]]) kritikuoja esamą bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir vadina ją ribojančia stojančiųjų galimybes rinktis. Kaip galimą sprendimą studentų atstovai siūlo bendros konkursinės eilės sudarymo principą. Jis leistų stojantiesiems bendrame pasirinkimų sąraše nurodyti tiek universitetinių, tiek neuniversitetinių aukštųjų mokyklų studijų programas
* [[1862]] metais [[JAV]] Kongresas uždraudė [[vergovė|vergovę]] JAV priklausančiose teritorijose
* [[1865]] metais Teksase, o paskui jį ir kitur jau ir praktiškai įsigaliojo vergovės panaikinimo reikalai
* [[1867]] metais [[Meksika|Meksikoje]] buvo sušaudytas jos imperatorius Maksimilianas I, Austrijos imperatoriaus Franco Juozapo I jaunesnysis brolis, kurį Napoleonas III paskyrė vadovauti Meksikai. Tiesą sakant, tai nebuvo blogas valdovas, ir netgi dar daugiau - tai buvo tiek geras, liberalus ir daugelį reformų daręs valdovas, kad Meksika jo nenusipelnė. Ir kai JAV remiami sukilėliai jam jau kėlė tokią grėsmę, kad išvengti jos buvo įmanoma tik pabėgant, Maksimilianas nebėgo ir buvo Meksikoje iki pat galo, nes jautėsi įsipareigojęs šiai valstybei.
* [[1917]] metais [[Jungtinė Karalystė|Jungtinės Karalystės]] karalius [[Georgas V]] nusprendė atsisakyti vokiškos kilmės titulų, nes [[I Pasaulinis karas|I Pasauliniame kare]] kariavo prieš Kaizerinę vokietiją ir jos Kaizerį Vilhelmą, su kuriuo taip susipyko. Tai nuo šios dienos anglų karaliai tiesiog vadinasi Windsor pavarde, o Saxe-Coburg and Gotha jau nebesivadina.
* [[1940]] metais [[Antanas Sniečkus]] sovietų okupacinės vadovybės sprendimu buvo paskirtas [[VSD]] direktoriumi, kad perimtų visą valdymą. Rezultate visas VSD buvo sunaikintas, o jo turima medžiaga panaudota suėmimams, represijoms ir trėmimams, kuriuos organizavo sovietinis [[NKVD]].
* [[1953]] metais [[Rozenbergai]] (Julius Rosenberg ir Ethel Rosenberg) buvo nugalabyti, juos pasodinant ant [[elektros kėdė|elektros kėdės]]. Mirties bausmės jie susilaukė už tai, kad [[sovietai|sovietams]] perdavė esminę ir ganėtinai tikslią informaciją apie JAV sukurtą [[atominė bomba|atominę bombą]]. Nors vėliau sovietinė [[propaganda]] vis skelbė, kad šitai jiems nepadėjo, pirma sovietinė atominė bomba atrodė tiesiog kaip kita spalva nudažyta tiksli amerikietiškos atominės bombos kopija.
* [[1961]] kažkoksai [[Kuveitas]] tapo nepriklausomas nuo [[Didžioji Britanija|Didžiosios Britanijos]]. Paskui ten visi turtais apteko, nes [[nafta]] tiesiog pati iš po žemių sunkiasi.
* [[1991]] baigėsi [[Vengrija|Vengrijos]] okupacija, nes [[Rusija]] išvedė kariuomenę
* [[1996]] teismui nagrinėti buvo peruota byla dėl [[Sausio 13]] įvykių, kaltinami buvo 48 asmenys
* [[2009]] metais Lietuvos studentų sąjunga ([[LSS]]) kritikavo esamą bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir vadino ją ribojančia stojančiųjų galimybes rinktis. Kaip galimą sprendimą studentų atstovai pasiūlė bendrosios konkursinės eilės sudarymo principą. Jis leistų stojantiesiems bendrame pasirinkimų sąraše nurodyti tiek universitetinių, tiek neuniversitetinių aukštųjų mokyklų studijų programas.
* [[2012]] toksai [[Julian Assange]], kuris sukūrė [[WikiLeaks]], pasiprašė politinio prieglobsčio [[Jungtinė Karalystė|Jungtinėje Karalystėje]]
 
[[Kategorija:Dienos įvykiai]]

Dabartinė 15:28, 19 birželio 2020 versija

  • 1862 metais JAV Kongresas uždraudė vergovę JAV priklausančiose teritorijose
  • 1865 metais Teksase, o paskui jį ir kitur jau ir praktiškai įsigaliojo vergovės panaikinimo reikalai
  • 1867 metais Meksikoje buvo sušaudytas jos imperatorius Maksimilianas I, Austrijos imperatoriaus Franco Juozapo I jaunesnysis brolis, kurį Napoleonas III paskyrė vadovauti Meksikai. Tiesą sakant, tai nebuvo blogas valdovas, ir netgi dar daugiau - tai buvo tiek geras, liberalus ir daugelį reformų daręs valdovas, kad Meksika jo nenusipelnė. Ir kai JAV remiami sukilėliai jam jau kėlė tokią grėsmę, kad išvengti jos buvo įmanoma tik pabėgant, Maksimilianas nebėgo ir buvo Meksikoje iki pat galo, nes jautėsi įsipareigojęs šiai valstybei.
  • 1917 metais Jungtinės Karalystės karalius Georgas V nusprendė atsisakyti vokiškos kilmės titulų, nes I Pasauliniame kare kariavo prieš Kaizerinę vokietiją ir jos Kaizerį Vilhelmą, su kuriuo taip susipyko. Tai nuo šios dienos anglų karaliai tiesiog vadinasi Windsor pavarde, o Saxe-Coburg and Gotha jau nebesivadina.
  • 1940 metais Antanas Sniečkus sovietų okupacinės vadovybės sprendimu buvo paskirtas VSD direktoriumi, kad perimtų visą valdymą. Rezultate visas VSD buvo sunaikintas, o jo turima medžiaga panaudota suėmimams, represijoms ir trėmimams, kuriuos organizavo sovietinis NKVD.
  • 1953 metais Rozenbergai (Julius Rosenberg ir Ethel Rosenberg) buvo nugalabyti, juos pasodinant ant elektros kėdės. Mirties bausmės jie susilaukė už tai, kad sovietams perdavė esminę ir ganėtinai tikslią informaciją apie JAV sukurtą atominę bombą. Nors vėliau sovietinė propaganda vis skelbė, kad šitai jiems nepadėjo, pirma sovietinė atominė bomba atrodė tiesiog kaip kita spalva nudažyta tiksli amerikietiškos atominės bombos kopija.
  • 1961 kažkoksai Kuveitas tapo nepriklausomas nuo Didžiosios Britanijos. Paskui ten visi turtais apteko, nes nafta tiesiog pati iš po žemių sunkiasi.
  • 1991 baigėsi Vengrijos okupacija, nes Rusija išvedė kariuomenę
  • 1996 teismui nagrinėti buvo peruota byla dėl Sausio 13 įvykių, kaltinami buvo 48 asmenys
  • 2009 metais Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kritikavo esamą bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarką ir vadino ją ribojančia stojančiųjų galimybes rinktis. Kaip galimą sprendimą studentų atstovai pasiūlė bendrosios konkursinės eilės sudarymo principą. Jis leistų stojantiesiems bendrame pasirinkimų sąraše nurodyti tiek universitetinių, tiek neuniversitetinių aukštųjų mokyklų studijų programas.
  • 2012 toksai Julian Assange, kuris sukūrė WikiLeaks, pasiprašė politinio prieglobsčio Jungtinėje Karalystėje