Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Čiaušesku

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Čiaušesku arba Čaušesku arba kaip būtų pilniau pasakyta tai Nikolajė Čiaušesku (o rumuniškai - Nicolae Ceaușescu) - paskutinis didžiausias ir nusikaltėliškas stalininio tipo diktatorius, buvęs Varšuvos Pakto šalyse, nes kitur jau tokių siautėjančių nebuvo. Tai užtat anas buvo nuverstas 1989 metais ir su visa savo žmona Elena Čiaušesku Gruodžio 25 dieną sušaudytas kaip šunes. Taip jiems ir reikia.

Nikolajė Čiaušesku tapo Rumunijos komunistų partijos generaliniu sekretoriumi dar 1965 metais, o ir šiaip į aukščiausią Rumunijos vadovybę prasimušė dar esant Stalinui gyvam, jau 1947 tapęs kažkokiu ten žemės ūkio ministru. O dar iki tol tai buvo atsakingas už darbą su jaunimu, taip kad kažkokį rumunišką komsomolą.


Visokie faktai apie Čiaušesku valdymą ir biografiją

Puikiai žinomas faktas, kad dar būdamas 15 metų amžiaus Nikolajė Čiaušesku įkliuvo Rumunijos policijai už vagystes, nes buvo tiesiog kišenvagis. Vėliau buvo skelbiama, esą jis ne už vagystęs buvęs suimtu, o esą už komunistinę antivalstybinę veiklą.

Čiaušesku režimas Rumunijoje buvo siejamas su Šiaurės Korėja, nes patsai Čiaušesku dar savo valdymo pradžioje, 1971 metais nukeliavo į Šiaurės Korėją pasisemti tenykštės patirties, pasižiūrėjo į tą režimą, persisėmė čiučche idėjomis ir parvykęs atgal liepė versti čiučche knygas bei pradėjo diegti savo asmenybės kultą. Jau apie 1974 iš valdžios buvo pramėtyti visi Čiaušesku oponentai, įvestas Rumunijos prezidento postas (iki tol toks postas ten išvis neegzistavo), o patsai Čiaušesku pasiskelbė prezidentu iki gyvos galvos.

Tuo pat metu Čiaušesku užsiėmė nepotizmu, kitaip tariant visokius savo šeimos narius ėmė traukti valdžion. Štai jo žmona Elena buvo paversta viena iš Rumunijos kompartijos vadų, o paskui ir Rumunijos ministre pirmininke. Čiaušesku sūnus Niku buvo paverstas komsomolo vadu, o paskui ir vienos iš Rumunijos provincijos vadų. Ir taip toliau, nes į valždios aukščiausius postus buvo įtraukta apie 40 Čiaušesku giminaičių.


Nikolajė Čiaušesku buvo sušaudytas

Nuverstas Čiaušesku buvo 1989 metais, kai kažkokie Rumunijos vengrai Gruodžio 16 kartu su kokiais tai kalnakasiais pradėjo sukilimą. Sukilimas greitai išaugo, apimdamas visą Rumuniją, o rumuniškas saugumas, nors ir bandė kovoti ir žudyti žmones, greitai pasidavė ir spruko, nes kaip jau įprasta, visokie diktatoriški saugumiečiai ir panašūs nusikaltėliai būna drąsūs tiktai tol, kol bejėges aukas gali kankinti kalėjimų kamerose.

Tai vat pe tą sukilimą visokie saugumiečiai iš "Sekuritate" nužudė kiek galėjo - pagal skirtingus duomenis maždaug nuo 1000 iki 5000 žmonių, dalyvavusių sukilime, bet viskas baigėsi tuo, kad ir armija stojo prieš saugumą, nes visiems viskas pasidarė aišku. Ir nusikaltėliai buvo sunaikinti.

Taip kad jau tų pačių metų Gruodžio 22 dieną Čiaušesku režimas žlugo, nes didysis rumuniškos kompartijos vadas pabėgo iš sostinės sraigtasparniu, tikėdamasis nusiplauti kažkur į užsienį ir išsigelbėti. Bet nusiplauti nepavyko, nes jau tą pačią dieną buvo pagautas. O štai Gruodžio 25 dieną Čiaušesku buvo nuteistas mirties bausme ir sušaudytas su savo lerva Elena Čiaušesku: abu buvo pastatyti priešais kažkokių kareivinių tualeto sieną ir nupyškinti kaip pasiutę šunes.

Tai dabar labai daugelis visokių susišikusių komunistėlių, bijančių dėl tų nusikaltimų, kuriuos jie patys daro, pyksta ir zirzia, kad čia kažkaip per greitas teismas buvo ir kažkaip kaltinimai buvo abejotini ir taip toliau. Nes visiems puikiai žinoma, kad visokie nusikaltėliai kai pradeda aiškinti, kad reikia jų nusikaltimus ne šiaip sau tirti, o kažkaip ypatingai, tai paskui tol tempia gumą, kol kartais ir lieka nesušaudytais. Todėl gal ir gerai, kad su tuo Nikolaja Čiaušesku netempė gumos ir jį greitai sušaudė.