Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Zero tolerance

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Šita mergaitė pagarsėjo pasaulio spaudoje ir TV, kai buvo išmesta iš vaikų darželio Teksase - ji buvo nubausta už tai, kad turėjo žaislinį kramtomosios gumos Hello Kitty pistoletą.

Zero tolerance arba nulinė tolerancija - taigi anokia kultūros, moralės ir doros gerinimo politika, bene labiausiai paplitusi JAV, taigi anieji džiaugiasi puikiu efektingumu ir siūlo šiuosius metodus ir kitose šalyse išplatinti. Vakarų Europoje jau pradėjo plisti... Tai čia kaip sakant, jau kai sužinosim, kad ir Lietuva šiuo keliu nuvėjo, tai jau bėgsim kur nors į užsienius... Bet kai pas mus ateis, tai jau visi užsieniai bus seniai persismelkę šiomis idėjomis, ir beliks emigruot tik į Aziją, Afriką ar Rusiją...

Zero tolerance platintojai remiasi tokia sudaužytų langų teorija, kad jei tik kokiame nors pastate sudaužytas langas yra, tai po kiek laiko ten ir kitą langą kažkas sudaužys, pakolei neliks tenai jokių langų, o paskui dar kokie nors chuliganai tą pastatą išvis padegs.

Nulinės tolerancijos politika - tai tokia, kur yra baudžiama už bet kokius požymius, jog gali būti daroma neleistina ar nusikalstama veikla, nekreipiant dėmesio į tai, kad gal būt buvo realių priežasčių kažkam, kiti buvo kaltieji ar pan.

Nors ir ne visada, bet labai dažnai nulinė tolerancija yra skleidžiama, kaip tobuliausia, išvystyta tolerancijos forma, taip tikroje marksistinėje priešybių kovos vienybėje virsdama į visišką netolerancijos absoliutą.


Įvairios nulinės tolerancijos apraiškos

Tai dar ir įvairios nulinės tolerancijos formos būna, pavyzdžiui:

  • Nulinė tolerancija narkotikams - tai jei pavyzdžiui, pas kokį mokinuką atranda belenkokią tabletę, kad ir vaistus nuo kokios astmos ar vitaminų, ar dar kažko, tai išmeta iš mokyklos. Ir laiks nuo laiko tokie skandalai vis vyksta, nes juk jeigu tabletė - tai reiškia, kad narkotikai.
  • Nulinė tolerancija ginklams - tai čia irgi, kai mokinukas žaislinį pistoletą atsineša mokyklon - tai išsyk jį ir išmeta už tai, kad ginklus nešiojasi. Ir neseniai suvisam nuskambėjo atvejis, kai kažkokia JAV mokytoja sukėlė skandalą, kai kažkoks septynmetis prilipino prie suolo savo kramtoškę, o mokytojai pasirodė, kad panaši gavosi į pistoletą. Tai šitą mokinį irgi išmetė iš mokyklos.
  • Nulinė tolerancija rasizmui - tai jei kas pavadina negrą negru, tai išsyk į kalėjimą. O ir išvis, jei kažkam pasirodė, kad kažkas ne taip kažkur, tai išsyk reikia nubaust.
  • Nulinė tolerancija seksualiniam priekabiavimui - tai jei į moterį pažiūrėsit kažkaip, kad jai nepatiks - tai išsyk į teismą. Arba jei nepažiūrėsit - tai irgi į teismą, nes tai irgi diskriminacija.
  • Nulinė tolerancija prievartai - čia jei kas nors kelia muštynes mokykloje, tai tiems yra visiška netolerancija. Štai pavyzdžiui, neseniai nuskambėjo, kaip kažkoks veikėjas JAV mokiniams ėmė grasinti pistoletu, tai vienas mokinys ėmė ir nukenksmino tą pistoletu ginkluotą veikėją ir atėmė pistoletą, bet už tai, kad šitai buvo muštynės, kuriose jis dalyvavo, jis buvo išmestas iš mokyklos.

Ir taip toliau. Čia negalvokit, kad šitieji atvejai išsigalvoti kažkokie - kiekvieną galit pasitikrinti, pakapstę po JAV naujienų archyvus.

Įdomu tiktai tas, kad per kokius 30 metų, kur JAV įvairiose vietose būdavo įvedama nulinės tolerancijos politika, jokių koreliacijų su nusikaltimais taip ir nepavyko pastebėti: kai nusikalstamumas mažėdavo, jis mažėdavo ir kitur, o kai nemažėdavo, nei netgi aštriausi netolerancijos propagavimai nieko nepakeisdavo.


Dar žr.