Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Vakuumas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Kažkokie vokiečiai daro vakuumo pervežimo cisternos bandymus. Skystas vakuumas - siaubingai pavojinga medžiaga

Vakuumas - tai tas daiktas, ant kurio visokie nemokšos sako, kad tai vakumas ar ten kokia nors tuštuma, o neretai ir pasakoja baisius mitus apie skystą vakuumą ir iš to paties vakuumo sudarytas vakuumines bombas.

O čia kaip pažiūrėjus, gali gautis, kad vakuumas ir yra tuštuma, tiktai kad visai ne visiška, nes absoliučią tuštumą gauti neįmanoma, o kita vertus, kaip sako visokie kosmologijos ekspertai, tai vakuumas irgi esą turys kažkokią tai energiją, pagal kurią galima nustatyti, ar Visata didėja, ar mažėja, lygtai šitai būtų labai svarbus reikalas, nes pasak fizikų po kelių milijardų metų esą mūsų Visata ar tai atšals ir nunyks, ar tai susitrauks ir tada susprogs.

Vienok žinoma kiekvienam, kad vakuumas sukuria labai didelį slėgį, katrą tie patys fizikai paaiškina paradoksaliais būdais teigdami, kad yra atvirkščiai, nes ne vakuumas sukuria slėgį, o atmosfera, kuri aplink tą vakuumą yra ir dar negana to, esą spaudžia labai didele jėga - maždaug 10 kilogramų į kvadratinį centimetrą. O į kvadratinį metrą spaudžia esą ištisos 10 tonų. Taip išties ir yra, tiktai visokie mažvaikiai panašių dalykų nelabai gali suvokti.

Įdomu, kad daugeliu atvejų jau ir pusės atmosferos slėgis būna laikomas vakuumu (slėgiui staigiai nukritus iki pusės atmosferos, žmogaus plaučiai staigiai sutrūkinėtų ir žmogus numirtų ne ką lėčiau, nei atsidūręs atvirame kosmose), tuo tarpu dešimtadalis atmosferos sukuria slėgių skirtumą, artimą tam, kurį idealus vakuumas ir duoda. Kita vertus, gaminant vakuuminius elektroninius prietaisus, kaip kad radijo lempas (o jos, kaip bebūtų keista, naudojamos ne tik audiofilų mėgstamuose lochatronuose), net ir kokį milijoną kartų sumažintas dujų tankis būna nepriimtinas.


Įvairios mintys

  • Kas kas mano galvoje? Vakuumas? Tai liga? - blondinės klausimas.