Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Vahabitai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Vahabitai, dar vadinami salafitai - tai tokie visai jau nukrypę sunitai, kitaip tariant - kokie tai Islamo veikėjai iš Saudo Arabijos, kurie tiki į vahabizmą arba salafizmą.

Andai prieš kelis šimtus metų atsirado koksai tai Muhammad ibn Abd al-Wahhab, kuris ėmė ir subūrė sektą iš kažkokių skurdžių beduinų, kuriuos primokė, kad labai gerai, kad jie yra skurdžiai ir nieko neturi, nes tai ir yra tikrasis islamizmas. Tai po kažkiek laiko gavosi, kad su tais beduinais susidėjo tokia irgi kažkokių skurdžių ir išvytų veikėjų šeima, dar vadinama Saudais. Irgi kažkokie beduinai, trumpai tariant.

Tai vat susidėjo tie beduinai su beduinais ir ėmė kariauti už savo sektos tikėjimą ir valdžią visame Arabų pusiasalyje. O kadangi tais laikais beduinai būdavo tiesiog banditai, o banditai viską plėšdavo, o vahabizmas aiškino, kad bet kokie ten stabai ar papuošimai yra nesuderinami su islamu, tai labai gerai jiems gavosi, nes galėdavo apiplėšti visokias ten mečetes ir paskelbti, kad šitaip kovoja su netikėliais, kurie tikėjimą pažeidžia kažkaip.

Tai paskui viskas baigėsi tuo, kad vahabitai užgrobė valdžią kažkur ten Arabijoje ir paskelbė valstybę Saudo Arabiją, kuri taip ir buvo laukinė skurdi banditų šalis, kolei neatrado naftos. O paskui jau kai atrado naftą, tai gavosi, kad pasidarė labai turtinga. Ir pradėjo tą savo vahabizmą skleisti į visas puses vis spartesniais kiekiais.

Tai ne veltui iš ten ir Al Kaida kildinama, ir visokios kitokios sektos ir taip toliau.

Dar vahabitai labai nemėgsta šiitų, nes sako, kad visas šiizmas yra stabų garbinimas, nes garbinami Mahometo palikuonys. Užtat šiitus vahabitai smarkiai naikina, plėšia ir taip toliau, nes laiko nevertais eretikais.

O dar vahabitai garsėja tuo, kad nuosekliai ir atkakliai naikina visus islamo paminklus, kuriuos tiktai gali, skelbdami, kad visa tai yra stabų garbinimas ir turi būti tai išnaikinta.

Tai šitaip anie sunaikino Mahometo anūko Huseino ibn Ali kapą, Mahometo dukters Fatimos kapą, Mahometo motinos Aminos bint Wab kapą, o kiti sako, kad matyt sunaikins ir Kaabos akmenį, nes taip jiems tikėjimas liepia, o jau kai išdrįs ir tą padaryt, tai jau matyt, kad kiti musulmonai anuos sudraskys gabalais ir visas terorizmas baigsis. Tai todėl kol kas tie vahabitai matyt ir nepadarė to.

Dar pagal vahabitus viskas bet ko garbinimas yra nuodėmė, nes garbinti galima tiktai Alachą. Todėl visas menas yra nuodėmė, nes skirtas garbinimui, visokie turtai yra nuodėmė (aišku, jei tie turtai ne pas vahabitų šeichus), visi krikščionys yra nusidėjėliai, nes garbina kažkokią trejybę ir taip toliau.