Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Changes

Peršokti į: navigaciją, paiešką

CŽV

1 172 bytes added, 12:43, 20 liepos 2019
'''CŽA''' - tai '''Centrinė Žvalgybos Agentūra''', toksai yra teisingas pavadinimas, nors daugelis ir nežino, o [[VLKK]] aiškina, kad reikia sekti sovietiniu vertimu ir vadinti '''CŽV'''.
 
'''CŽV''' dar angliškai užvadinama kaip '''CIA''' ir '''Centrinė Žvalgybos Valdyba''', o Lietuvoje neretai minima dėl kokių tai [[Slaptieji CŽV kalėjimai Lietuvoje|Slaptųjų CŽV kalėjimų]] arba kokių tai įkalinimo ir tyrimo centrų, kurie buvo kaip įtariama, kažkur vos ne [[Turniškės|Turniškėse]], o [[Valdas Adamkus]] apie juos galimai nieko nežinojo, kaip nežinojo ir [[VSD]], tačiau sužinojo ir paskelbė [[Dalia Grybauskaitė]], bet faktų taip ir niekas neišaiškino, nes kaltų ir nubaustų nebuvo.
O dar nuo seno didžiausi CŽV priešai buvo [[KGB]], kurie visad su šiais kovojo, taip kad tekdavo pasirinkti kiekvienam: arba tu su CŽV, arba su KGB, arba renkiesi vieną iš šių dviejų filialų kokiose nors kitose šalyse, bet Lietuvoje vis žmonės painioja, kur CŽV, o kur [[FTB]]...
 
== CŽV ar CŽA? ==
Kadaise, kai [[prie ruso buvo geriau]], tai [[sovietai]] aiškino, kad visas [[gosdepas]], o tiksliau - JAV Valstybės departamentas esąs kaip sovietinis [[KGB]], tik daug kartų didesnis, o todėl tai amerikonų militarizmas ir imperializmas, nuo kurio esą SSRS tiktai ginasi kaip kokios aukos. Ir todėl KGB irgi yra geras, nes va, pažiūrėkit - mažiukas, už tą visą gosdepą mažesnis, taip kad ir nekaltas niekuom.
 
O KGB gi pas sovietus buvo sudarytas iš valdybų (rus. "upravlenije"), tai pagal šitą aiškinimą gavosi, kad ir visa Centrinė Žvalgybos Agentūra išties tėra tiktai maža dalis - kaip KGB valdyba, atsakinga už užsienio žvalgybą. Tai šitaip į rusų kalbą ir išvertė taip, kad tipo ne agentūra, o valdyba.
 
Realiai gi CŽA yra ne jokia ne valdyba, ir išties tai yra agentūra, taip kad reikia tai žinoti ir vadinti sąmoningai, o ne taip, kaip iš [[sovietmetis|sovietmečio]] išlikę [[kalbajobai]] nurodo.
[[Category:Grupuotės]]
383
edits