Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Servitutas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Servitutas - tai čia tokia teisė, kurią retas kaimietis težino: daugelis dibilų galvoja, kad jei turi kokią žemę, tai niekas į ją įžengt negali, o visgi yra visai kitaip: jei jau turi žemę ir joje kelias eina - tai tuo keliu vaikščiot gali kas netingi, o jei žemės savininkas prieštaraus ar tą kelią bandys uždaryti, tai galima jį už tai į teismą paduot ir nuostolius prisiteist!

Tai dar panašiai yra ne tik su visokiais keliais ir keliukais, kuriuos miškų ir žemių savininkai dar ir prižiūrėt turi, bet ir šiaip su žeme, jei jinai riboja priėjimą prie ko nors - jei tavo žemė trukdo prieit prie kokios nors kieno nors kito žemės, tai turi praėjimą ir pravažiavimą padaryti privalomai, nori to ar ne!

O tai dar yra kaimiečių dibilų, katrie netgi su šautuvu bando pravyti bandančiuosius servitutiniu keliu vaikščiot, tai čia jau įspėjame kaip yra: tokį dibilą užpultasis turi pilną teisę nušaut vietoje, kadangi ėjimas servitutu buvo teisėtas, o kaimiečio veiksmai, "ginant" atseit jam priklausančią žemę - pilnavertis ginkluotas užpuolimas. Tad čia beje, jei pramogos teisėtos kokiam nors miesto dibilui norisi, tai irgi variantas - durnus kaimiečius teisėtai pašaudyt...

Aišku tik reikia turėti omeny, kad jei nušausit kokį tokį užpuoliką, tai tada jau civilinė teisė su visu tuo servitutu jums jau nebegalios, o jau galios baudžiamoji teisė, kurioje viskas bus kitaip ir atsisėsit į kalėjimą. Nors gal ir neatsisėsit, jei paaiškės, kad tas kaimietis ginkluotas buvo ir kaip nors jus puolė.