Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pitagoro taurė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Visas Pitagoro taurės veikimas: A - tiesiog schema, B - skysčio įpilta normaliai ir jis nebėga, C - skystis viršijo ribą ir suveikė susisiekiančių indų efektas, D - sifono efektas išsiurbia skystį iki pat galo.

Pitagoro taurė arba Pitagoro indas - tai toksai klastingas ir gudrus išradimas, skirtas išdurti tiems, kas pernelyg godūs. Taurės esmė - kad kol joje pripili ne per daug vyno, tas vynas laikosi ir nėra jokių problemų. Bet jei nori prisipilti tą taurę labai jau pilną, kad būtų labai daug gėrimo, staiga visas vynas (ar kitas gėrimas) ima ir išbėga. Šita taurę sugalvojo toksai Pitagoras, daugeliui žinomas iš Pitagoro teoremos. Taurės tikslas - padaryti patyčias iš tų žmonių, kurie pernelyg godūs.

Klasikiniu pavidalu Pitagoro taurė turi viduryje tokį kaip ir stulpelį, kuriame yra paslėpta klastinga skysčio kanalėlių sistema, tačiau ta pati kanalėlių sistema gali būti paslėpta ir taurės ar puodelio krašte. Tokiu atveju Pitagoro taurė atrodo išvis kaip paprastas eilinis indas, tik kažkodėl išleidžiantis visą skystį, jei tik skysčio pripili daugiau, nei kažkokia tai neaiški riba.

Pitagoro taurės veikimas išties labai paprastas, paremtas susisiekiančių indų bei sifono apjungimu. Kol susisiekiantys indai neviršija paslėptos ribos, joks nutekėjimas nevyksta. Tačiau kai riba viršijama, įsijungia sifono mechanizmas, kuris išsiurbia visą skystį, kiek tik jo buvo pripilta.

Dar žr.