Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Nuskurdimo kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Nuskurdimo kliedesiai dar būna vadinami kaip turto praradimo kliedesiai, nes pacientai kliedi apie tai, kad prarado visokį turtą, pinigus ir panašiai, o jie patys ir jų šeima nuskurdo kažkaip.

Grynu pavidalu tokie kliedesiai dažniausiai pasitaiko prie involiucinės depresijos, kai pacientas labai nelaimingas ir prisimena, kad kažkada buvo lyg ir laimingesnis, o dabar gi viskas blogai - reiškia, kad viskam trūksta pinigų.

Realiai patikrinus, paklausinėjus paciento ir jo šeimos apie pajamų pokyčius, paprastai paaiškėja, kad paciento ir jo šeimos pajamos jei ir pasikeitė, tai pakankamai saikingai ir visos galimybės gyventi liko tokios kaip ir anksčiau. Nepaisant to, pacientas pergyvena, kad viskas blogai, atėjo skurdas ir gyventi neįmanoma, todėl jo nereikia nei šeimai, nei artimiesiems ir t.t., taip pats imdamas šalintis nuo artimųjų. Toksai šalinimasis nuo artimųjų pačiam pacientui tampa dar vienu kliedesių įrodymu: bendravimo mažiau, vadinasi nereikalingas.

Sunkesniais atvejais kartais tokie kliedesiai gali išsivystyti ir kartu su seniline demencija ar šizofrenija, bet tada dažniau pasitaiko mišrios kliedesių formos, pvz., nuskurdimo kliedesiai čia persimaišo su nuostolių kliedesiais bei santykių kliedesiais.