Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Meras

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Meras - įdomus toksai pareigūnas, kaip ir savivaldybės vadas, skirtingai nuo kitų savivaldos Tarybos narių, balsuojant turi du balsus, o renkamas ilgą laiką būdavo ne žmonių, o išrinktųjų partijų.

Vienok visgi kažkaip galų gale rinkimai pasikeitė, tai dabar jau ir meras gali būti tiesiogiai žmonių išrinktas, ir žmonės gali irgi į savivaldybes būti išrinktais.

Tai įdomiai čia gaudavosi: į savivaldybes pavieniai žmonės kandidatuot negali, o dar Konstitucinis teismas buvo nusprendęs, kad tai neteisėta, bet kai įstatymai dėl to nekeičiami, tai gaunasi taip, kad nors neteisėta, bet visvien kaip ir teisėta, tai nedavė nepriklausomiems dalyvaut, nors ir neteisėta neduot, o dabar ir vėl gal bus taip, kai savivaldos rinkimai ateis, tai čia aiškiai konstitucijos dvasia reikalus painioja, nes kur tik mistika, ten ir šūdai...

O tai grįžtant prie mūsų merų, taigi gaunasi taip, kad žmonės kažkokias ten partijas išrenka, o jau tos partijos pačios merus sau išsirenka, galimai gal tuos, katrie daugiausiai sugeba prikombinuoti. Tai žinoma, paskui ir gaunas taip, kad kur tik meras, ten ir šūdai visokie, kyšiai, nusikalstamumas ir STT su antrankiais lankosi...

Tai dar prie sąrašų čia galim pridėti pavyzdžiui ir pažiūrėti kokių įdomybių turime apie 2007 išrinktus merus, o taigi greitai vėl rinkimai į merijas bus, tai ir dar vienas sąrašas pasidarys: