Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Katecholaminai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Katecholaminai - tai keli gerai žinomi neuromediatoriai, turintys labai panašią cheminę sandarą, o ir besigaminantys organizme iš tų pat žaliavų, o dar ir vieni į kitus virstantys. Skirtingų tokių mediatorių yra trys: tai adrenalinas, noradrenalinas ir dopaminas. Organizme visi jie susidaro iš fenilalanino ir tirozino.

Įdomu čia yra tai, kad šitie junginiai organizme išsiskiria nuo visokių emocinių poveikių ir streso, tai atsiranda dėl to kai kokia keista narkomanų rūšis, vadinama adrenalino fanatais, kur daro visokias pavojingas nesąmones, kad tiktai gauti dar vieną katecholaminų dozę. Tiesa, neretas toksai adrenalino fanas būna kad vėliau pereina prie tikrų narkotikų, ypač prie įvairiausių amfetaminų ar kokso.

Įdomus čia dar yra toksai dalykas, kad nemažai visokių katecholaminų yra kai kuriuose augaluose, tačiau dėl tokio fiziologinio reiškinio, kuris vadinasi hematoencefalinis barjeras, tų augalų ekstraktai neduoda poveikio smegenims. Taip gamta bando saugotis nuo žmonių polinkio į narkomaniją.