Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Geltonosios liemenės

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Geltonosios liemenės - ypatingai marginalus ir durnas judėjimas, neaiškiais būdais atsiradęs Prancūzijoje, kai kažkoks visai atsitiktinis veikėjas Eric Drouet sugalvojo, kad reikia protestuoti prieš mokesčių didinimus. O paskui dar pasakė, kad riekia protestuoti, užsivilkus geltonas liemenes, nes jos yra lygybės simbolis, kadangi visi vairuotojai jas privalo nešioti, kai išeina į gatvę.

Tai kažkaip taip ir gavosi, kad vieni durniai, kiti durniai, treti durniai kažkokius pezalus kalbėjo, kol neišėjo į protestus su tomis liemenėmis. O kadangi grupės buvo labai lokalios, mažų miestų, tai Facebook algoritmai kažkaip identfikavo, kad tų grupių nariai kaip tai geografiškai susiję, ir todėl tų Facebook grupių postus rodė daug kartų smarkiau. Smarkiau rodė ne šiaip dėl kažkokių tikslų, o tiesiog savanaudiškai, nes Facebook stengiasi visus žmones kuo labiau užkabinti. Tai ir pastebėjo, kad geografiškai artimi dalykai žmones užkabina labiau. Tai taip ir užkabino.

Žodžiu, iš atsitiktinės Facebook postų reitingavimo nesąmonės ir visokių durnių protestų išaugęs dalykas pasirodė pakankamai rimtu - tūkstančiai riaušininkų Paryžiuje, daug sužeistų, keliolika žuvusių ir begalės visokių problemų.

O dėl ko protestuoja? Ogi niekas netgi pasakyti negali, nes nors ir aišku, nuo kokių žmonių tos geltonosios liemenės prasidėjo, visiškai neaišku, kas joms vadovauja, nes Facebook algoritmai ir toliau veikia taip, kad populiarumą gauna neaišku kokie postai, papostinti kartais visiškai atsitiktinių personų. Ir pagal tuos postus ir pareina naujos ir naujos protestų bangos.

Štai jums ir prašom, technologinis pasaulis, naujoji realybė.


Geltonosios liemenės Lietuvoje

Anuosyk kokioje 2019 pradžioje kažkoks pacukas, prisižiūrėjęs per internetus video apie tai, kaip tos geltonosios liemenės siaučia Prancūzijoje, susisvajojo, kad ir Lietuvoje būtų įspūdinga tokių gatvinių reginių turėti. Tai sukūrė atitinkamą Facebook grupę, kurioje ėmė kažką daryt ir rašinėt. Tai grupėje ilgą laiką tebuvo gal kokie 40 žmonių, kurių pusė buvo elfai, stebintys, kas gi čia bus. Kadangi nieko nebuvo, tai nieko ir nevyko, tik vienas kitas vatnikas tarpais į grupę atklysdavo ir tyliai pasilikdavo.

Vienok kažkurį sykį kai žalstiečiai nutarė kelti mokesčius, prasidėjo neaiškūs sujudimai tarp visokių žmonių, kad negerai čia, o tą sujudimą kaip tyčia pasigavo vatnikai, kurie visai gudriai sugalvojo čia imti ir pasiautėti, o kadangi akciją patvirtino ir Latvių gatvė, tai netikėtai aktyvumo pasidarė baisaii daug. Tai staiga iš kažkur ėmė ir atsirado tuntas fake akauntų, kurie ėmė neršti per populiariausias marginalų grupes, vsiur postindami ir šarindami plakatėlius, kviečiančius 2019 metų Spalio 15 dieną eiti prie Seimo ir tenai kelti riaušes su molotovo kokteiliais.

Veinok kažkokiu paslaptingu būdu geltonųjų liemenių adminas, kuris aiškiai buvo koksai tai pusiau neomarksistas, o pusiau paprastas hipsteris, tuo metu stebuklingai pakliuvo į baną, kurį gavo nei už ką. Ir panašu, kad pakliuvo į baną ne vienu, o visais savo akauntais. Tai beje, paskui kilo įdomios kalbos, kad tie patys vatnikai jam baną ir padarė, kad kartais grupėje nesutrukdytų kremliniams reikalams.

Tai va, kol adminas sėdėjo bane, grupėje vyko baisiai greitas narių augimas, pasiekė jis kokių gal 5000 narių skaičių, o visi tie nariai pasakojo, kad eis prie Seimo ir riaušėse tikrai dalyvaus.

Vienok riaušių išvakarėse, Spalio 14, Lietuvos geltonųjų liemenių adminas atgavo galimybę naudotis feisbukais, pasijungė ir pamatė, kad dedasi visiškos šakės - jo svajonės išsipildė ir kažkokios riaušės aiškiai bus. O praėjus dar kelioms valandoms po bano atgavimo, į jo duris kažkas paskambino. Priėjęs prie durų, anas pažvelgė pro akutę ir pamatė stovinčius pariegūnus. Pravėręs duris, pamatė, kad tikrai pareigūnai. Ir tikrai pas jį. Pareigūnai užėjo, pasikalbėjo.

Ką grupės adminas kalbėjo su pareigūnais, liko neaišku, bet grupėje atsirado skelbimas, kad jokio mitingo ir riaušių Spalio 15 dieną nebus ir kad vliskas atšaukiama. Po kiek laiko pasirodė ir žinutė Lietuvos policijos paskyroje - kad su riaušių organizuotojais buvo pasikalbėta ir jie buvo įspėti, kad taip nedarytų.

O jau Spalio 15 dieną pasirodė ir pranešimas toje pat grupėje, kad ji suarchyvuojama ir kad tam adminui visko jau per akis, ir kad daugiau nieko jis matyti nenori, o grupę parduos pirmam pasitaikiusiam, kas tik pasiūlys jam 100 eurų.

Tuo tarpu į mitingą su riaušėmis, žiniasklaidos ir policijos duomenimis, susirinko apie 7 žmonės[1], iš kurių, kaip gandai sako, ilgiausiai užsilaikęs buvo toksai Andrius Lobovas.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

  1. https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/feisbuke-organizuotas-protestas-nepavyko-policijos-buvo-daugiau-56-1217426