Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Fregoli sindromas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Fregoli sindromas, dar neretai vadinamas ir tiesiog kaip Fregoli simptomas - tai čia kai kažkas galvoja, kad vis aplinkui vienas ar keli tie patys žmonės. Paprastai viskas susisieja su kokiais nors persekiotojais, kurie vis aplinkui - vis bando apsimesti kažkuo kitu, bet vis tie patys žmonės aplink. Arba išvis vienas koks nors žmogus.

Pacientas dažniausiai vaizduojasi, kad jį persekioja būrelis kokių nors aktorių, robotų, saugumo agentų ar driežažmogių, kurie vis kaitalioja išvaizdą ir apsimeta kitais žmonėmis. Kad išvaizdą keistųsi, anie vis grimuojasi, užsideda perukus, keičia drabužius, darosi plastines operacijas, užsimauna gumines kaukes ir taip toliau. Kai tokių persekiotojų yra ištisas būrys, tai paprastai jie turi netgi visokias bazes, kur operatyviai jiems keičiama išvaizda, o paskui pacientą dar važinėja ir kokie nors furgonai, į kuriuos tie persekiotojai įlipa, kad galėtų tą išvaizdą greitai pasikeisti.

Tačiau pacientas visada nėra kvailas, todėl lengvai atpažįsta visus šituos kėslus. Ir atpažįsta vis tą patį asmenį, kuris jį nori apgauti. Todėl piktavaliams nieko nepavyksta.

Išties visas tas Fregoli sindromas yra labai panašus į atvirkščią Capgraso sindromą ir yra vienas iš keturių paplitusių kliedesinių misidentifikacinių sindromų, tiktai kad ryškiausias ir lengviausiai pastebimas, nes visai nepažįstamiems žmonėms pacientas aiškina, kad juos pažįsta ir kad jie yra kokie nors ten jam labai gerai žinomi asmenys.

Dažniausiai būna su visokiais oneiroidais ar haliucinaciniais-paranoidiniais reiškiniais. Trumpai tariant, kokia nors šizofrenija paprasčiausia.