Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

Chlorcianas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Chlorcianas arba ciano chloridas - senais laikais populiarus, o paskui visai išnykęs dalykas - ciano vandenilį nuodingumu primenančios dujos, kaip kur dar žymimos santrumpa CK, o daugiau žinomos dėl to, kad buvo I Pasauliniame kare naudojamas kaip cheminis ginklas.

Savo nuodingumu ir toksiniais poveikiais chlorcianas labai primena ciano vandenilį, nors nuodingumas kiek skiriasi: esant ilgalaikėms ekspozicijoms mažose koncentracijose yra nuodingesnis (0,1mg/l/15min), tačiau trumpalaikėse nusileidžia (5mg/l/1min). Bet užtat chlorcianas turi gebėjimą skverbtis per odą, tad skirtingai nuo ciano, kur dujokaukę užsimovei ir gerai, tai čia taip nepadės.

Chlorciano garai per odą prasiskverbia per drabužius ir netgi per apsauginį cheminį kostiumą prasiskverbia. Taip kad vienu atžvilgiu šitas senas dalykas turi gerųjų privalumų, nes apsauginis priešcheminis kostiumas apsaugo nuo viso kito. Tai vat toksai geras senas cheminis ginklas.

O dar dėl to, kad nepakeliamai dirginančios koncenracijos pas chlorcianą yra dešimtis kartų didesnės už mirtinas, tai jis yra priskiriamas ir ašarinėms dujoms, tai nors ir nenaudojamas dabar, bet kada tai laikytas saugia medžiaga, gal netgi demonstrantams vaikyti tiktų...