Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Arduino

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Arduino - tokie mikrokontroleriai, kuriuos išrado kažkokie Italijos veikėjai, tiksliau toksai hakeris Massimo Banzi, kuris ten dėstė kokiems tai studentams mikrokontrolerių programavimą. Tai jam ir kilo idėja sukurti universalų mikrokontrolerį, kurį būtų lengva programuoti ir kuris kartu būtų visai pigus.

Taigi, įprasta Arduino sistema susideda iš mikrokontrolerio ir iš programavimo aplinkos, kuri leidžia užprogramuoti tą mikrokontrolerį. Užprogramavus kontrolerį, jame būna vykdomos programos, dažniausiai parašytos kokia tai C kalba ar C plius plius.

Arduino mikrokontroleris turi gana daug įėjimų, kurie gali skaityti duomenis iš visokių sensorių, daviklių, mygtukų ir panašiai, o taip pat atiduoti signalus į išėjimus, prie kurių galima jungti visokius motoriukus, led lemputes, kokius nors mechanizmus durų atidarymui ar šviesų junginėjimui, ir taip toliau, ir taip toliau.

Geras Arduino privalumas yra tai, kad jo schemos yra atviros visiems. T.y., galima visai nieko nepirkti iš kūrėjų, o tiesiog nusipirkti kažkokias detales ir viską pačiam susilituoti. Aišku, paprasčiau visgi nusipirkti gatavus daiktus.


Kas bendro tarp Arduino ir Raspberry Pi?

Kartais būna, kad kas nors, iš nuogirdų kažką išgirdęs, ima ir paklausia, koksai skirtumas tarp Arduino ir Raspberry Pi. Tai čia nnėra taip paprasta viską nupasakoti, bet šnekant paprastai, tai Raspberry Pi net primityviuose variantuose yra visas kompiuteris, kurį galima prijungti prie monitoriaus, pasijungti klaviatūrą su pele ir kažką tenai dirbti. Tuo tarpu Arduino - tai mikrokontroleris, su kuriuo taip dirti nesigaus. Arduino programavimui reikalingas atskiras, kitas kompiuteris.

Arduino tėra mikrokontroleriai, todėl netgi galingiausios Arduino sistemos yra gerokai silpnesnės, nei pačios silpniausios Raspberry Pi. Arduino sistemos naudoja ARM architektūros procesorius, tačiau 32 bitų. Kai Raspberry Pi naudoja irgi ARM, tačiau jau 64 bitų. Silpniausi ir lėčiausi Raspberry Pi procesoriai dirba 700 MHz dažniu, o greičiausi - ir virš 2GHz. Tuo tarpu Arduino net pats greičiausias procesorius dirba vos 400MHz dažniu, tuo tarpu pigiausi ir lėčiausi - vos 8MHz. Dar didesni skirtumai - operacinės atminties kiekiuose, kurie Raspberry Pi atveju dažniau skaičiuojami gigabaitais, o Arduino - vos keliadešimt kilobaitų. Žodžiu, visai skirtingų svorio kategorijų sistemos.

Bet šiaip tai neretai pigūs Raspberry Pi variantai naudojami tiems pat tikslams, kaip ir Arduino. O negana to, vieni su kitais irgi gali apsijungti, tai būna ir visokių hibridinių sistemų, kur į vieną daiktą sunungtas Raspberry Pi ir Arduino mikrokontroleris.